Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

СДСМ манипулира и врши притисок, струјата меѓу најевтините во ЈИЕ

РКЕ во целост ги отфрла обвинувањата на СДСМ и за овој политички притисок ќе се обрати до релевантните меѓународни тела од областа на енергетиката...

Oд утре нов топлотен бран

Нов топлотен бран од утре до среда со температури и над 40 степени и УВ индекс 9...

Вознемиреноста на Атина поради минатото

Причината за раздразливоста на атинската дипломатија при споменувањето на македонско малцинство треба да се бара во минатото...

Вести
Досиеjата на лустрираните од денеска на Интернет
На својата веб страница Комисијата за верификација на фактите денеска треба да ги објави имињата и досиеjата на 11 лица
Oд утре нов топлотен бран
Нов топлотен бран од утре до среда со температури и над 40 степени и УВ индекс 9...
Регулаторната комисија да ги повлече правилникот и новите тарифници за струјата и парното
Од партијата реагираат и на укинувањето на дневната евтина тарифа на струјата која важеше од 13 до 16 часот...
„Јужен тек“ и гасификацијата ќе обезбедат енергетска сигурност на Македонија
Проектот за изградбата на гасоводна мрежа и вклучувањето во „Јужен тек“ се од извонредно стратешко значење за Македонија...
Анан се повлекува од функцијата меѓународен посредник за Сирија
Русија демантира дека нејзини бродови се упатиле кон Сирија
Иран се согласи на нови преговори за нуклеарната програма
Хоџај: Косово и Македонија имаат добри односи
Светите преподобномаченици Евнувиј, Пајсиј и Аверкиј ќе бидат впишани во списокот на светиите
Младенов: Да ги оставиме политичките толкувања на историјата во минатото
Пожарот кај велешко Карабуниште се` уште активен
Обама за роденденски подарок ја посака Флорида
Сообраќајот во Дебар Маало од денеска еднонасочен
Сириските бунтовници извршуваат јавни ликвидации врз приврзаниците на Асад
 
Магазин
(ИНТЕРВЈУ) Имаме профилирана публика која го чувствува блузот
„Една вечер од фестивалот ќе ја посветиме на Џими Хендрикс“, вели Васја Ивановски, уметнички директор на „Блуз и соул“ фестивалот што ќе се одржи на 18 и 19 септември во Универзална
На Антартикот некогаш се наоѓале прашуми
При испитувањето на примероците од морското дно во близина на Антартикот  пронајден е фосилизиран полен можел да до...
Патувачко кино на МакеДокс
Во следните три денa патувачкото кино на МакеДокс ќе биде во малешевските села Двориште, Ратево и Русиново...
Филмот на Теона Митевска ќе се бори за Европските филмски награди
Филм ја доби номинацијата и влезе меѓу најдобрите 40 европски филмови кои оваа година ќе се борат за Европските филмски ...
„Свадбата на Дорќол“ на Томислав Османли во српското списание „Улазница“
Во списанието „Улазница“ расказот е објавен на српски јазик, а во исто време во две продолженија се појавува во бриселск...
Спорт
Шарапова најбогата спортистка во светот
Oсма година по ред Марија Шарапова е најбогата спортиска во светот со заработка од дури 27,1 милион долари
Ристеска 43. на 400 метри
На патеката од 400 метри таа не успеа да истрча со најдоброто свое време, односно оствари резултат од 1,00.86 или 2,99 с...
Рекордна победа на американскиот „дрим тим“
Американците остварија рекордна победа против Нигерија на Олимписките игри со 156:73...
Прва победа за македонската кошаркарска репрезентација на ЕП за јуниорки
Ова беше прва победа на нашата репрезентација на ЕП дивизија Б кое се одржува во Струмица, со која го избегнуваат послед...
Унгарецот Гуирта олимписки шампион со светски рекорд
Унгарецот го освои олимпиското злато во дисциплината 200 метри градно со време на нов светски рекорд – 2:07.28 минути...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 18°C

Ведро

Сабота
Сончево
Макс: 37°C, Мин: 19°C

Недела
Сончево
Макс: 38°C, Мин: 24°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Три златни медали за Американците
Американците на 6.ден од натпреварувањата во „Акватик центарот“ во Лондон освоија три златни медали и беше поставен еден...
САД и Кина во „војна“
Американците ги обвинуваат Кинезите за манипулација со гените, а тие им одговараат дека се љубоморни...
Преглед на освојувачи на медали - 6.ден
По шестиот натпреварувачки ден 49 држави имаат освоено медали...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3945, 01.08.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Населението осиромаши, но не и политичарите
Бившиот премиер Љупчо Георгиевскиго однесе семејството на летување во Јапонија и во Јужна Кореја
Ахмети и Тачи земаат плата, но ретко влегуваат во парламентот
Иако пратеничката функција е една од најпосакуваните, пратениците откако ќе ја освојат фотелјата забораваат на своите обврски
Шампионка на 15 години!
Тинејџерката Рута Мејлутите го одвои првото олимписко злато од пливање за самостојна Литванија, воедно прво и на Игрите во Лондон
Баирчани сами градат манастирска црква
На местото познато како Раштански Лозја, битолчани го градат објектот посветен на свети архангел Михаил
Деноноќна битка со пожарите
Долно Дупени се спаси од огнената стихија.Пожари се' уште има во Валандовско и во Струмичко
Министерот им броел услуги на лекарите?
Во најмалку десетина болници и клиники платата според ефикасност не можела да профункционира поради технички пречки или поради отпор на вработените
Везот е драгоцено камче
Ангелина Крстева, етнолог во пензија, е авторка на првата книга целосно посветена на македонскиот вез
Препорачано од уредникот
ВМРО-ДПМНЕ води во анкетите пред СДСМ
Осум месеци пред локалните избори, се топи разликата меѓу вечните ривали и сега таа изнесува 6,5 проценти
Лепавцов и Еленовски - амбасадори на квадрат
Расфрлањето во дипломатијата почна да зема данок. По преамбициозното отворање на нови амбасади

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


На прво место
Ќе се гради асфалтен пат до манастирот „Трескавец“
Манастирот секојдневно е посетуван од верници и од туристи од цела Македонија, кои тука се исцелуваат од разни болести, но редовно доаѓаат и странски гости
Едиторијал
Димитар Чулев
Поглед
Сања Наумовска
Мислења
Нано Ружин
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |