-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
Рашар Луис во Мајами, Грифин останува во Клиперси
Довчерашниот крилен играч на Вашингтон потпиша двегодишен договор со „жешките“, а финансиските детали во него засега не ...
На скијачката Захробска и е отстранет тумор на хипофизата
По отстранувањето на бенигнен тумор на хипофизата Захробска се чувствува добро...
ФИФА призна корупција, Авеланж и Тешеира примале поткуп
Според документите, Авеланж има примено 1,5 милиони швајцарски франци, додека членот на Извршниот комитет Тешеира, делег...
Металург пред успех за клупската историја
Во првиот натпревар „железарци“ не успеаја да остварат резултат со кој ќе си обезбедат мирен реванш, иако и постигнатите...
Ренова по формална промоција во Сан Марино
Ренова го совлада Либертас со 4:0 во првиот меч во Куманово и сосема растоварена денеска во Сан Марино ќе оди на формалн...
Подобри од Австрија на ЕП за мали земји
Синоќа во салата „Билјанини Извори“ македонските кошаркарки славеа минимална победа над Австрија со 41:39 со што го задр...
Баерн ги продаде сите сезонски влезници
Селими претпоследна на СП за јуниори
Лазовски: Кошот во Каракас виновен за неефикасноста
Селекторот на македонските кошаркари вели дека и други репрезентации се жалеле на „навалената конструкција“ на кошот во ...
Шкендија испадна со гол од центар!
Тетовци поразени со 2:1 од Портдаун во квалификациите за Лига Европа...
Првенец за Тричковски во вториот меч за Бриж
Марадона доби отказ во Емиратите
Славниот аргентински фудбалер ја загуби работата откако неговиот тим постигна серија лоши резултати...
Олимпиското злато следна цел на Федерер
Швајцарскиот тенисер се надева на уникатен вимблдонско-олимписки двоен триумф во период од четири недели...
Трка во Сингапур уште пет години
Еклстоун за весникот „Сингапур тудеј“ изјави дека тајмингот за официјалната објава за обновувањето на договорот ќе биде ...
Кувајќанец го купи Нотингем Форест
Кувајтскиот бизнисмен, Фавас Ал-Хасави, на интернет страницата на Нотингам се пофали дека преземањето на клубот и официј...
Фенербахче Улкер загриза за Мекејлеб
Ова за турските медиуми го потврди и генералниот менаџер Кемал Динчер, кој откри дека постојат големи шанси Мекејлеб да ...
Вебер ќе вози за Ред бул и в година
По победата во Силверстоун, Австралиецот го продолжи договорот за уште една сезона...
„Гаспром“ го носи Брест во СЕХА-лига
Сето тоа во рамките на проектот на рускиот нафтен гигант за изградба на гасоводот „Јужен поток“ во овој дел на Европа...
МЗТ Скопје ќе дебитира во АБА лигата против Цибона
Ова е епилогот по денешното извлекување на двојките во Загреб, по кое е познат натпреварувачкиот календар за сезоната 20...
Манчини го продолжи договорот со Сити
Богатите сопственици на „граѓаните“ го наградиле Италијанецот со петгодишен договор, за првата титула која, заедно со иг...
Маркус Кемби се врати во Њујорк
Кемби е дел од НБА-лигата уште од 1996 година и оттогаш има настапувано во Њујорк, Торонто, Денвер, ЛА Клиперс, Портланд...

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 37°C

Ведро

Четврток
Делумно облачно
Макс: 38°C, Мин: 17°C

Петок
Сончево
Макс: 36°C, Мин: 18°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ИНТЕРВЈУ) Сузан Сарандон: Се уште сум хипи-девојка
Моите синови десет години не ги гледаат моите филмови и немаат интерес за тоа, ни изјави холивудската актерка во Карлови Вари
(ФОТО) Го истетовираа Тодор Александров
На околната ограда со црн спреј е напишано „Грујо носи си го“, а петметарската бронзена скулптура е испрскана со бела бо...
(ФОТО) Награден стрипот „Волшебното катче на Цане“ на Тхе Мичо
Еден од најдобрите македонски стрип цртачи, беше награден со специјалната награда во чест на Миодраг Величковиќ – Мивел,...
(ФОТО) Кавадарчанец освои бронза на натпревар за генијалци
Ѓорѓи Шемов се натпреваруваше со научен труд од областа на заштитата на животната средина...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |