-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Спорт
Шампионка на 15 години!
Тинејџерката Рута Мејлутите го одвои првото олимписко злато од пливање за самостојна Литванија, воедно прво и на Игрите ...
Игра пинг-понг без една рака!
Наталија Партика од Полска е родена без половина десна рака и успеа да мине едно коло на олимпискиот турнир во Лондон...
Прва седница на новиот УО на ФФМ
Швајцарец пратен дома поради навредлив коментар
Кралската внука Зара Филипс освои сребро во коњички спорт
Финални дисциплини
Џонсон: Мојот дрим-тим би го победил овој со 20 разлика
Настап за една фунта на отворањето
ОЛИМПИЈАДА - вести
Шарапова остана гладна во Олимпиското село
Рајковиќ или Лазовски на клупата на Работнички
Литванка со англиски навики
Најмладите освојувачи на олимписки медал
РЕЗУЛТАТИ

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 25°C

Ведро

Сабота
Ведро
Макс: 36°C, Мин: 19°C

Недела
Сончево
Макс: 38°C, Мин: 20°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Френклин до злато со светски рекорд
На трката на 200 метри грбно Американката Миси Френклин златниот медал го освои со време на нов светски рекорд, а изнена...
Првите медали во атлетика за Мајевски и Дибаба
Мајевски го одбрани златниот медал од Пекинг во дисциплината фрлање ѓуле, а Дибаба од Етиопија го освои златниот медал в...
Преглед на освојувачи на медали - 7.ден
По седмиот натпреварувачки ден 54 држави имаат освоено медали...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |