Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
03.08.2012, 09:31

Сообраќајот во Дебар Маало од денеска еднонасочен

Од денеска почнува да функционира еднонасочниот режим на сообраќај во Дебар Маало. Општина Центар апелира да се почитува поставената хоризонтална и вертикална сообраќајна сигнализација со цел подобар проток на сообраќајот.

Улицата „Ленинова“ е еднонасочна во делот од крстосницата со улицата „Наум Наумовски - Борче“ до улицата „Орце Николов“. Возилата ќе се движат само во насока од „Наум Наумовски - Борче“ кон „Орце Николов“.

Улицата „Наум Наумовски - Борче“ е еднонасочна во делот од вкрстувањето со „Илинденска“ до „Ленинова“, во насока од „Илинденска“ кон „Ленинова“.

Улицата „Пиринска“, од „Ленинова“ до кружниот тек е еднонасочна, а возилата треба да се движат од „Ленинова“ кон кружниот тек.

На „Антоние Грубишиќ“ е дозволено движење во насока од кружниот тек кон улицата „Ленинова“ и од кружниот тек до улицата „Отон Жупанчич“.

„Коле Неделковски“ е еднонасочна, од кружниот тек до „Орце Николов“.

По улицата „309“ возилата може да се движат во насоката од „Наум Наумовски - Борче“ до „Ѓуро Ѓаковиќ“ која, пак, е еднонасочна во делот од крстосницата со „Орце Николов“ кон улицата „Михаил Цоков“.

По улицата „Отон Жупанчич“ возилата се движат од улицата „Антоние Грубишиќ“ кон улица „Раде Кончар“, а по „Раде Кончар“ е дозволено возење од „Радњанска“ кон „Орце Николов“.

Улицата „Радњанска“ има една насока, од „29 Ноември“ до „Дане Крапчев“, и друга, од „29 Ноември“ до „Раде Кончар“.

„29 Ноември“ ќе биде еднонасочна во делот од „Орце Николов“ до „Радњанска“.

По „Дебарца“ возилата се движат од „Дане Крапчев“ до „Раде Кончар“, по улица „488“ од „Дане Крапчев“ до „Дебарца“. Улицата „487“ е еднонасочна од „Благоја Давков“ до улица „488“.

Улица „Дане Крапчев“ има една насока, од „Радњанска“ до „Орце Николов“ и друга, од „Радњанска“ до „Благоја Давков“.

„Благоја Давков“ ќе биде еднонасочна од „Дане Крапчев“ до „29 Ноември“.

По „Ѓорѓи Пулевски“ ќе се движат возилата од „Орце Николов“ кон „Благоја Давков“ и улицата „,Мајаковски“ ќе биде за насока од „29 Ноември“ до „Дане Крапчев“.


Статијата е прочитана 543 пати.

Испрати коментарБројот на жртвите од поплавите во Северна Кореја се искачи на 169
Hови две илјади оперативни вработувања
Утре топлотен бран од жолта фаза во Македонија
Локализирани пожарите низ Македонија
Франција бара контрола на увозот на јужнокорејски возила во ЕУ
Локализирани пожарите во Велес, Гевгелија и Куманово
Време е Македонија да побара признавање во ОН под уставното име
Генералното собрание на ОН усвои Резолуција за Сирија
Нов топлотен бран
СДСМ манипулира и врши притисок, струјата меѓу најевтините во ЈИЕ
Русија демантира дека нејзини бродови се упатиле кон Сирија
Руски воени бродови се упатија кон Сирија
Младенов - Да ги оставиме политичките толкувања на историјата во минатото
Обама за роденденски подарок ја посака Флорида
Регулаторната комисија да ги повлече правилникот и новите тарифници за струјата и парното
Oд утре нов топлотен бран
Иран се согласи на нови преговори за нуклеарната програма
(Обновено) Досиеjата на лустрираните објавени на Интернет
Вознемиреноста на Атина поради минатото
Пожарот кај велешко Карабуниште се` уште активен
Анан се повлекува од функцијата меѓународен посредник за Сирија
Cончево и топло
Пожарот на Cкопска Црна Гора ставен под контрола
Хоџај - Косово и Македонија имаат добри односи
„Прогрес“ се спои со Меѓународната вселенска станица
Сириските бунтовници извршуваат јавни ликвидации врз приврзаниците на Асад
Во Шпанија уапсени тројца припадници на Ал Каеда
Иванов - Сложни и единствени може да создадеме европска Македонија
Тинејџер со нож уби осум лица во Кина
Пожар во атарот на село Виниче
(ФОТО) Реформите и развојот продолжуваат
Светите преподобномаченици Евнувиј, Пајсиј и Аверкиј ќе бидат впишани во списокот на светиите
Да продолжиме да ја градиме Македонија како успешна приказна
„Јужен тек“ и гасификацијата ќе обезбедат енергетска сигурност на Македонија
Изгаснати се сите пожари во Македонија
ЧЕСТИТ ИЛИНДЕН
Променливо облачно со пороен дожд и грмежи
Конститутивна седница на Советот на јавни обвинители
НАТО треба да остане во Авганистан се додека не си ја заврши работата
НБРМ ja намали прогнозата за растотот на БДП годинава
Честитка од премиерот Никола Груевски по повод Илинден
Сириските христијани бегаат од земјата стравувајќи од Mуслиманското братство
Во Прилеп отворен Институтот за композитни материјали и роботика
Владата со мерки за состојбата со пожарите
Дo МВР доставен фоторобот на терористoт од Бургас
Струјата поскапа за 9,83 проценти, парното од 3,75 до 3,88 проценти
Двајца српски војници загинаа на Копаоник
(ФОТО) ХЕЦ „Света Петка“ од денеска во функција
Честитка од претседателот Иванов по повод Илинден
Пожарот во ��есен се шири кон Пелистер, во Валандово активен, но под контрола
Пратениците од денеска на годишен одмор
Воспоставено снабдувањето со струја во Индија
Втори август неработен ден за сите граѓани
Променливо облачно со локален пороен дожд
НАТО останува во Авганистан и по 2014 година
Конгресмен од Њу Џерси се приклучи на македонската група во Конгресот
Активни пожари на Кожуф и во Конче
Намален бројот на работниците во индустријата
Кичевчанка си ја убила двомесечната ќерка
ВМРО-ДПМНЕ со повисок рејтинг од СДСМ
Грција банкротира уште во март годинава
(ФОТО) Отворање на Олимписките игри во Лондонmaja, 03.08.2012 10:46:42
ne vidov nieden od mediumite da napravi mapa! zosto komplicirano koga moze ednostavno? zosto pisuvate tolku text koga edna pregledna mapa vas ke vi ja olesni rabotata, a za graganite/citatelite uste poveke.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 22°C

Ведро

Сабота
Ведро
Макс: 36°C, Мин: 19°C

Недела
Сончево
Макс: 38°C, Мин: 20°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Френклин до злато со светски рекорд
На трката на 200 метри грбно Американката Миси Френклин златниот медал го освои со време на нов светски рекорд, а изнена...
Првите медали во атлетика за Мајевски и Дибаба
Мајевски го одбрани златниот медал од Пекинг во дисциплината фрлање ѓуле, а Дибаба од Етиопија го освои златниот медал в...
Преглед на освојувачи на медали - 7.ден
По седмиот натпреварувачки ден 54 држави имаат освоено медали...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |