-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
Откриена криминална група која фалсификувала документи
Тетовец претепан до смрт
Двајцата напаѓачи го пресретнале Крсте Стерјовски (65) кај православните гробишта во градот...
(ФОТО) „Среќни Вести“ на Јовица Митиќ му донесе стан во Скопје
Извлечен е добитникот на големата добивка на играта на среќа експрес лозот "Среќни Вести"...
(ФОТО) Трајановски ги (о)лади скопјани
Градоначалникот Коце Трајановски денеска барем на момент успеа да ги освежи скопјани на пеколните температури...
Попоски: Идејата за балкански Бенелукс нема основа
Арифи: Евроинтеграцијата е значајна за развој на регионот
На конференцијата се опфатени теми како што се зајакнување на регионалната соработка, подобрување на транспарентноста.....
Новата грчка влада и Кипар се можност за исчекор
Цветковски: Ме исклучија од партијата но останувам социјалдемократ
Бериша: Сосед��те да се ослободат од антиалбанската доктрина
Момче повредено од скутер на плажа во Струга
Вранишковски останува во ��атвор, пресудата потврдена
Апелациониот суд, два дена пред комплетно да застари делото, одлучил да ја потврди затворска казна од две и пол години н...
„Тигарот“ Игор Спасов на судење во Апелација
Јавната седница во скопска Апелација, доаѓа по барање на осудениот за убиството на Мартин Нешкоски и на неговата одбрана...
НЛБ Тутунска банка најдобра банка во Македонија за 2012 година
Во Аеродром се легализираа уште 150 објекти
Тадиќ: Ракувањето со Хашим Тачи беше симболично
Тадиќ изјави дека ракувањето со Хашим Тачи на форумот во Дубровник имало симболично значење и со тоа не н...
Опозицијата не дојде на координација кај Велјаноски
На поканата се одѕваа Силвана Бонева, Талат Џафери, Имер Алиу, како и министерот за информатичко општество, Иво Ивановск...
Грчкиот парламент и изгласа доверба на новата Влада
Нова Бела книга на одбраната за 20 години од формирањето на АРМ
Новата Бела книга на одбраната е изработена од експерти и во неа треба да бидат презентирани досегашните реформи во одбр...
Средба меѓу Кофи Анан и Башар ал Асад во Дамаск
СЕ: Македонија бележи напредок во заштита на малцинствата
Во Резолуцијата се истакнува отво��ениот пристап во комуникацијата со претставниците на националните малцинства што го им...
СДСМ во Крива Паланка: Ова не е битка во државата, туку за државата
Русија ги сумира штетите од поплавите
Теута Арифи на конференција За албанското соседство
Конференцијата ќе ја отвори премиерот на Албанија, а ќе учествуваат личности од политичкиот и општествен живот од земјит...
Најмалку шест војници на НАТО загинаа во Авганистан
Прв случај на заболен со вирусот Западен Нил во Грција
Cончево и многу топло
Почина чешкиот европратеник Јиржи Хавел
Расчистен случајот со двојното ранување
Тадиќ се ракуваше со Тачи!
Бура реакции по средбата на лидерот на ДС, Борис Тадиќ со косовскиот премиер Хашим Тачи...
Почнува да се гради железничкиот Коридор 8
Изградбата на железничкиот Коридор 8, на патниот правец Куманово-Бељаковце, треба да започне во февруари или март следна...
Отстранети последиците од невремето во Гостивар
Васкопулос: Најлесно е да се флертува со национализмот
Најлесно е некој човек да флертува националистички со такви идеологии, да зборува за борби за големи Македонии, и на кра...
Бројот на жртвите од поплавите во Русија се искачи на 144
Во гостиварско најдени седум гранати за рачен фрлач
Ранети десет лица во престрелка пред дискотека во Франција
Жолта фаза поради високите температури
Македонија е зафатена со високи температури кои ја дефинираат жолтата фаза, при што постои потенцијална опасно...
Билансот на поплавите во Русија е 99 жртви
Серија земјотреси во југозападна Македонија
Најсилниот од овие земјотреси се случи во 12 часот и 59 минути и е почувствуван во населените места во епицентралното по...
Тепачка во кафулето „Стоби”, летале чаши и пепелници
Приведен скопјанец осомничен за обид за убиство на две лица
Петнаесет Руси загинаа во сообраќајка во Украина
Македонска пита на насловната страница на „Вашингтон пост“
Убиена брачна двојка српски бегалци на Косово
Ѓорѓиев: Македонија не сака вештачки дебати со Грција за името
Новиот портпаролот на македонската Влада на прес-конференција по повод актуелности поврзани со македонско-грчките односи...
Најавен топлотен бран за утре со ниво алерт 1
Потребно e, се посочува во соопштението, да се превземат акциите од Здравствениот акционен план за фаза 1...
„Пријатели на Сирија“ co конкретни чекори за помош на сирискиот народ
Поранешниот аргентински диктатор Видела осуден за кражба на бебиња
Георгиевски за БНТ: Да се викаме Северна Македонија
Љубчо Георгиевски во изјава за бугарската телевизија БНТ вели дека не е ��ишто страшно доколку се направи компромис Макед...
Вонредниот воз за „Пиво фест“ ќе сообраќа на 14 и 15 јули
Сади Беџети пак кандидат на ДПА за градоначалник на Тетово
(ФОТО) Пет нови тезги на плоштадот „Македонија“
Со унифицираните монтажни објекти Градот сака да стави ред со продажбата во централното подрачје...

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 19°C

Ведро

Вторник
Сончево
Макс: 38°C, Мин: 18°C

Среда
Сончево
Макс: 38°C, Мин: 21°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО) Трајановски ги (о)лади скопјани
Градоначалникот Коце Трајановски денеска барем на момент успеа да ги освежи скопјани на пеколните температури...
(ФОТО+ВИДЕО) Се ожени Андрес Иниеста
Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, 28-годишниот Андрес Иниеста заплови во брачните води со својата партнерка А...
(ФОТО) Калашников распали во Хераклеа
На концертот на Горан Бреговиќ присуствуваше три и пол илјадна публика која претежно беше средовечна полна со емоции и с...
(ФОТО) Отпад од Пена изложен на плоштадот во Тетово
Мебел за дневна соба, цела кујна, многу облека и обувки што Тетовци го фрлале во водите на реката Пена или покрај нејзин...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |