-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп

 


Овен

Дозволете му повеќе од своето време, нежност и радост на лицето што го сакате. Помалку мислите на себе. Во работата вистинските искушенија доаѓаат од страна на претпоставените личности. Бидете трпеливи и никој нема да ве задева. Посетете некој близок роднина.Бик

Ќе имате понуди и покани од разни страни. Сите се' повеќе ве бараат. Денот е погоден за барање на нови извори на заработувачка и докажување на личните способности. Потребна ви е промена на средината. Дистанцирајте се од оние кои се полни со негативна енергија.Близнаци

Причините за некои случувања што често ви се повторуваат, побарајте ги во своето најрано детство. Дружете се со оние кои ви се посебно интересни и кои го заслужиле тоа. Што се однесува до здравјето, спречете го сушењето и стареењето на кожата. Не плашете се од минатото.Рак

Бидете попустливи кон оние што ги сакате. Ослободете се од емотивните стравови. Не нервирајте се непотребно. Само работете си ја својата работа. Следете ги советите на лекарот и немојте да се форсирате. Потрудете се само малку да имате самодоверба.Лав

Некои проблеми што ве мачат во последно време, денеска ќе ви се разјаснат. Бидете трпеливи и немојте да се истрчувате. Вистината ќе излезе на виделина. Бидете внимателни со исхраната и потрудете се повеќе да се движите. Денеска решете една загатка која ќе ви биде од животно значење.Девица

Љубовната среќа ќе зависи од вашата подготвеност да тргнете во акција. Затоа, немојте да чекате - тргнете! На работа, некои идеи задржете ги за себе. Се' уште не е време да им ги изнесете на претпоставените. Останете им доследни на своите идеи. Партнерот очекува посебно внимание, овозможете му.Терезија

Додворувањето на една личност ќе стане се поинтензивно. Прашање е дали тоа ќе ве направи среќна. Немојте да бидете арогантни и каприциозни пред претпоставените. Внимавајте на сопственото здравје. Разубавете си го денот и јавете и' се на некоја драга личност, којашто моментално е далеку од вас.

Скорпија

Поради некоја причина ќе се повлечете од една врска и ќе ги оставите работите недовршени. Ако започнете нова работа, а претходно не сте ги создале потребните услови, ќе дојде до заплет. Ако сакате да го задржите здравјето бидете внимателни во секој сегмент. Не ветувајте ништо!Стрелец

Ви недостасува мотивација за да се впуштите во еден љубовен однос. Бидете трпеливи бидејќи и финансиската ситуација ќе бара повнимателен пристап. Трошете помалку. Внимавајте на своето здравје и немојте да и се препуштате на судбината.Јарец

Може да очекувате повеќе од она што моментално можете да го добиете. Потпрете се на советот на пријателите. Немојте да влегувате во преговори со личности што не се подготвени за тоа. Избегнувајте да влегувате во конфликтни ситуации. Организирајте некое вечерно излегување.Водолија

Во ваша близина ќе се најде некоја личност што ќе ви понуди многу смеа и забава. Ќе бидете расположени за креативно и оригинално создавање. Ќе се ослободите од некој телесен недостаток. Не создавајте му на партнерот дополнителни нервози.Риби

Ќе откриете дека една личност е заинтересирана вас и тоа ќе ве оптоварува. Сосема случајно ќе слушнете еден разговор што ќе ги одреди вашите понатамошни планови. Вашите слаби точки ќе бидат забите и зглобовите. Немојте да бидете груби со домашните и посветете им се целосно.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 25°C

Ведро

Сабота
Ведро
Макс: 36°C, Мин: 19°C

Недела
Сончево
Макс: 38°C, Мин: 20°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Френклин до злато со светски рекорд
На трката на 200 метри грбно Американката Миси Френклин златниот медал го освои со време на нов светски рекорд, а изнена...
Првите медали во атлетика за Мајевски и Дибаба
Мајевски го одбрани златниот медал од Пекинг во дисциплината фрлање ѓуле, а Дибаба од Етиопија го освои златниот медал в...
Преглед на освојувачи на медали - 7.ден
По седмиот натпреварувачки ден 54 држави имаат освоено медали...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |