Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
04.04.2012, 07:47

Баерн и Барселона во полуфиналето на ЛШ

Четворката треба да ја докомплетира Реал со предноста пред АПОЕЛ, а Челзи да се избори пред Бенфика

Актуелниот шампион во Лигата на шампионите, тимот на Барселона на Ноу Камп беше подобар од шампионот на Италија, Милан совладувајќи го со 3:1. Меси двапати од пенал ја затресе мрежата на „росонерите“, еднаш Иниеста, а голот за Милан го постигна Ночерино на асистенција на Ибрахимович.

Баерн и на Алијанц Арената беше поуспешен од Олимпик Марсеј и славеше со идентичен резултат како во Франција (2:0).

Вечерва Реал на „Сантијаго Бернабе“ игра против АПОЕЛ, а ја има предноста од 3:0 од натпреварот во Никозија со што е речиси сигурен патник во полуфиналето, а Барселона го чека подобриот од Челзи и Бенфика. Челзи игра на свој терен и има предност од еден гол во гости од претходниот дуел.

 

 


Статијата е прочитана 905 пати.

Испрати коментарКрај на олимпискиот сон за ракометарите
Ватерполистите не се пласираа на ОИ
Унгарски комплекс без крај
Шпанските екипи доминираат во Лига Европа
Ватерполистите на чекор до Олимпијадата
Унгарски клуч за олимписките порти
Македонско знаменце во собата на Федерер
Македонија немоќна против Црна Гора
Вардар и Работнички без предност во реваншите
Челзи и Реал ја комплетираа полуфиналната четворка
Романците не' оддалечија од Лондон
Македонија одбројува до Гетеборг
Либанец постигна 113 коша!
Фени индустри на фајнл форот во Балканската лига
Металург и Вардар Про се избегнаа во полуфиналето на СЕХА лигата
Џејмс и Ентони со сезонски рекорди
Замина легендарниот голгетер Џорџо Киналија
Победа на македонските ватерполисти против Холандија
Ѓоковиќ - Го играм мојот најдобар тенис досега
Македонските ватерполисти поразени од Грција
Ракометарите неуверливи пред Гетеборг
Брајант донесе победа за Лос Анџелес Лејкерс
Фени и МЗТ на една победа до финалето во плеј-офот
Само бод за Манчестер Сити против Сандерленд во Премиер лигата
Овации за Фишер во „Стејплс центар“, Оклахома ги доби лејкерси
Милан и Барселона тактички, Баерн подобар во гости
Оклахома не запира, нова вечер за паметење на Брајант
Денис Родман банкротирал и е тешко болен
Реал пресилен за Апоел (0:3), Челси со гол предност пред Бенфика
Одредени двојките за четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони
Раниери доби отказ од ИнтерKarokan, 04.04.2012 10:08:00
Класичен пример за пишување и давање информации на ѓутуре!!!!!!! Единствениот гол за екипата на Милан го постигна сосема друг играч,а не Ибтахимовиќ,како што е наведено (Ибрахимовиќ беше играчот кој ја проследи топката до стрелецот на глот). Како понатаму да веруваме во информациите што ни ги пласирате,а притоа не сме во можност да ги провериме???????????????????? Размислете!!!!!( и демантирајте ја таа грешка, можеби направена и сосема ненамрно)!!!!!!

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 18°C

Претежно облачно

Недела
Обилни врнежи
Макс: 17°C, Мин: 1°C

Понеделник
Мешавина од дожд и снег
Макс: 11°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |