Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
27.03.2012, 09:59

Раниери доби отказ од Интер

Клаудио Раниери веќе не е тренер на Интер, откако синоќа раководството на повеќекратниот италијански првак му врачи отказ

Серијата слаби резултати и последниот пораз во неделата од Јувентус беа причината првиот човек на „нероаѕурите“ Масимо Морати да се одлучи за смена на тренерското место.

За в.д. прв тренер на Интер назначен е досегашниот член на стручниот штаб Андреа Страмачони.

Раниери е четвртиот тренер по „ерата“ на Мурињо, кој пред истекот на договорот го напушта клубот. Претходно Џампјеро Гасперини, Леонардо и Рафаел Бенитез добија откази поради слаби резултати.

Во моментов Интер е на осмото место на табелата во Серија А и неизвесен е неговиот настап во еврокуповите следната сезона.

Според медиумите во Италија 36-годишниот Страмачони е само преодно решение до назначување нов шеф на стручниот штаб, место за кое најсериозно конкурираат Синиша Михајловиќ, Андре Вилаш Боаш, Валтер Ѕенга и Лорен Блан.


Статијата е прочитана 717 пати.

Испрати коментарСамо бод за Манчестер Сити против Сандерленд во Премиер лигата
Овации за Фишер во „Стејплс центар“, Оклахома ги доби лејкерси
Милан и Барселона тактички, Баерн подобар во гости
Оклахома не запира, нова вечер за паметење на Брајант
Денис Родман банкротирал и е тешко болен
Реал пресилен за Апоел (0:3), Челси со гол предност пред Бенфика
Одредени двојките за четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони
Манчестер Јунајтед се врати на чело на табелата во Премиер лигата
Металург нема да го игра натпреварот со Вардар Про од СЕХА лигата
Ракометарките убедливо поразени во Франција
МЗТ Скопје Аеродром победник на кошаркарскиот Куп на Македон��ја
Фернандо Алонсо најдобар во Малезија

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 9°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 20°C, Мин: 4°C

Недела
Обилни врнежи
Макс: 9°C, Мин: -2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |