Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
27.03.2012, 14:29

Одредени двојките за четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони

Кирил Лазаров со својот тим Атлетико Мадрид за место на завршниот турнир ќе се бори со словенечкиот Цимос Копер

Попладнево со ждребка беа одредени двојките за четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони.

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров со својот тим Атлетико Мадрид за место на завршниот „Фајнал фор“ турнир ќе се бори со словенечкиот преставник Цимос Копер, екипа која во групната фаза играше со македонскиот првак Металург.

Тимот на Загреб Кроација Осигурување, кој го елиминира Металург, за противник во четвртфиналето ќе го има германскиот Кил, еден од главните кандидати за шампионскиот трофеј.

Актуелниот европски шампион Барселона за пласман меѓу четирите најдобри ќе се бори со Копенхаген, додека третиот шпански претсавник Адемар Леон ќе игра против Фуше Берлин.

Првите натпревари ќе се играат од 18 до 22 април, реваншите се седум дена подоцна.


Статијата е прочитана 959 пати.

Испрати коментарСамо бод за Манчестер Сити против Сандерленд во Премиер лигата
Овации за Фишер во „Стејплс центар“, Оклахома ги доби лејкерси
Милан и Барселона тактички, Баерн подобар во гости
Оклахома не запира, нова вечер за паметење на Брајант
Денис Родман банкротирал и е тешко болен
Реал пресилен за Апоел (0:3), Челси со гол предност пред Бенфика
Раниери доби отказ од Интер
Манчестер Јунајтед се врати на чело на табелата во Премиер лигата
Металург нема да го игра натпреварот со Вардар Про од СЕХА лигата
Ракометарките убедливо поразени во Франција
МЗТ Скопје Аеродром победник на коша��карскиот Куп на Македонија
Фернандо Алонсо најдобар во Малезија

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 9°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 20°C, Мин: 4°C

Недела
Обилни врнежи
Макс: 9°C, Мин: -2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |