Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
04.04.2012, 13:31
Металург и Вардар Про се избегнаа во полуфиналето на СЕХА лигатаМеталург во првото полуфинале на 14. април ќе игра со словачката екипа Татран Прешов, додека Вардар Про за противник ќе го има тимот на Загреб

Во Загреб денеска напладне беа одредени полуфиналните двојки на завршниот турнир во СЕХА лигата. По извлекувањето македонските претставници на завршниот турнир, Металург и Вардар Про се избегнаа и нема да играа меѓусебе за влез во финалето.

На 14 април (сабота) Металург во првото полуфинале во 15 часот и 30 минути ќе игра со словачката екипа Татран Прешов, додека Вардар Про во 18 часот за противник го има тимот на Загреб, кој важи и за прв фаворит за освојување на титулата во ова натпреварување во првата сезона.

Следниот ден, на 15 април (недела) во истите термини ќе се одиграат и натпреварите за 3.место (15:30 часот) и финалето (18 часот). Сите натпревари ќе се играат во „Арена Загреб“.

Македонските екипи до крајот на регуларниот дел на 11 април во СРЦ Кале треба да го одиграат натпреварот од последното коло Вардар Про - Металург.

Статијата е прочитана 448 пати.

Испрати коментарКрај на олимпискиот сон за ракометарите
Ватерполистите не се пласираа на ОИ
Унгарски комплекс без крај
Шпанските екипи доминираат во Лига Европа
Ватерполистите на чекор до Олимпијадата
Унгарски клуч за олимписките порти
Македонско знаменце во собата на Федерер
Македонија немоќна против Црна Гора
Вардар и Работнички без предност во реваншите
Челзи и Реал ја комплетираа полуфиналната четворка
Романците не' оддалечија од Лондон
Македонија одбројува до Гетеборг
Либанец постигна 113 коша!
Фени индустри на фајнл форот во Балканската лига
Џејмс и Ентони со сезонски рекорди
Баерн и Барселона во полуфиналето на ЛШ
Замина легендарниот голгетер Џорџо Киналија
Победа на македонските ватерполисти против Холандија
Ѓоковиќ - Го играм мојот најдобар тенис досега
Македонските ватерполисти поразени од Грција
Ракометарите неуверливи пред Гетеборг
Брајант донесе победа за Лос Анџелес Лејкерс
Фени и МЗТ на една победа до финалето во плеј-офот
Само бод за Манчестер Сити против Сандерленд во Премиер лигата
Овации за Фишер во „Стејплс центар“, Оклахома ги доби лејкерси
Милан и Барселона тактички, Баерн подобар во гости
Оклахома не запира, нова вечер за паметење на Брајант
Денис Родман банкротирал и е тешко болен
Реал пресилен за Апоел (0:3), Челси со гол предност пред Бенфика
Одредени двојките за четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони
Раниери доби отказ од Интер

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 18°C

Претежно облачно

Недела
Обилни врнежи
Макс: 17°C, Мин: 1°C

Понеделник
Мешавина од дожд и снег
Макс: 11°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |