Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
05.04.2012, 12:52
Вардар и Работнички без предност во реваншитеВо Ѓорче Петров црвено-црните ремизираа со Ренова (1:1), а со идентичен резултат во реваншот во Турново ќе влезат и дебармаалци и Хоризонт

Трикратните македонски фудбалски шампиони Вардар и Работнички не успеаја да ја искористат предноста на домашниот терен во првите полуфинални дуели во Купот на Македонија.

Во Ѓорче Петров црвено-црните ремизираа со Ренова (1:1). Тетовци поведоа во 22. минута со автоголот на Вајс, израмнувачкиот погодок за вардарци беше дело на Огбона во втората минута од судиското продолжение. Со идентичен резултат во реваншот во Турново ќе влезат и дебармаалци и Хоризонт. На „Филип Втори“ во средата Пандовски погоди во 22. минута за водство на Работнички што го поништи Георгиев во 81. минута.
Возвратните средби се закажани за 25 април.

Куп на Македонија, полуфинале, први мечеви

Резултати: Вардар - Ренова 1:1, Работнички - Хоризонт Турново 1:1. (С.Д.)

Статијата е прочитана 263 пати.

Испрати коментарВатерполистите не се пласираа на ОИ
Унгарски комплекс без крај
Шпанските екипи доминираат во Лига Европа
Ватерполистите на чекор до Олимпијадата
Унгарски клуч за олимписките порти
Македонско знаменце во собата на Федерер
Македонија немоќна против Црна Гора
Челзи и Реал ја комплетираа полуфиналната четворка
Романците не' оддалечија од Лондон
Македонија одбројува до Гетеборг
Либанец постигна 113 коша!
Фени индустри на фајнл форот во Балканската лига
Металург и Вардар Про се избегнаа во полуфиналето на С��ХА лигата
Џејмс и Ентони со сезонски рекорди
Баерн и Барселона во полуфиналето на ЛШ
Замина легендарниот голгетер Џорџо Киналија
Победа на македонските ватерполисти против Холандија
Ѓоковиќ - Го играм мојот најдобар тенис досега
Македонските ватерполисти поразени од Грција
Ракометарите неуверливи пред Гетеборг
Брајант донесе победа за Лос Анџелес Лејкерс
Фени и МЗТ на една победа до финалето во плеј-офот
Само бод за Манчестер Сити против Сандерленд во Премиер лигата
Овации за Фишер во „Стејплс центар“, Оклахома ги доби лејкерси
Милан и Барселона тактички, Баерн подобар во гости
Оклахома не запира, нова вечер за паметење на Брајант
Денис Родман банкротирал и е тешко болен
Реал пресилен за Апоел (0:3), Челси со гол предност пред Бенфика
Одредени двојките за четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони
Раниери доби отказ од Интер

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 21°C

Претежно облачно

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 21°C, Мин: 6°C

Недела
Обилни врнежи
Макс: 18°C, Мин: 1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

��невник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |