Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
30.07.2012, 19:06

Милевски на клупата, Гешоски во нападот

Асистентот на Илчо Ѓорѓиоски ќе биде в.д. тренер со назначување на новиот шеф

Боби Милевски стана шеф во соблекувалната на Вардар, откако тренерот Илчо Ѓорѓиоски во неделата стана шеф во Фудбалската федерација на Македонија. До назначување на нов кормилар на црвено-црните Милевски доби доверба да ја врши должноста со првата екипа. За наследник на Илчо Ѓорѓиоски чаршијата почна наголемо на ппекулира со кандидати. Најчести кои може да се слушнат низ кулоарите се поранешниот селектор на Македонија, Ѓоре Јовановски и Чедомир Јаневски.

Во меѓувреме Вардар го доби и шестото и, веројатно, последно засилување на тимот пред стартот на новата сезона во македонската прва лига во која вардарци влегуваат со амбиции да ја одбранат шампионската титула и да ја нападнат онаа во купот. Клубот го засили нападот со Благоја Гешоски (31) од 11 Октомври, тим кој во минатата сезона не успеа да го сочува прволигашкиот статус. Договорот со фудбалерот гласи на една година со можност за негово продолжување за уште една. Гешоски во кариерата има настапувано и за Милано, Победа и Металург. Во Вардар е шесто ново име ова лето по Александар Темелков, Драган Ѓорѓиев, Борче Маневски, Нигериецот Абрахам Алеченву и Шпанецот Хорхе Хименез. (С.Д.)


Статијата е прочитана 849 пати.

Испрати коментарЦонга и Раониќ го одиграа најдолгиот сет на Олимпијадите
Ле Клос од Ј. Африка го победи Фелпс на 200 метри градно
Најмладите освојувачи на олимписки медал
Кинската пливачка Је Шивен не земала допинг
Преглед на освојувачи на медали - 3.ден
Шивен Је - кинеско пливачко чудо или допинг скандал?
Литванка Меилутите стана олимписка шампионка
Домаќинот гневен – ВИП-местата на ОИ останаа празни
Ѓоковиќ и Ферер победија пред дождот
Шпанците ги спакуваа куферите
Светски рекорди во пливање за Волмер и Ван дер Бург
Хамилтон најбрз на трката за ГН на Унгарија
(ФОТО) Илчо Ѓорѓиоски избран за претседател на ФФМ
Одиграни натпреварите од 1.коло на женскиот одбојкарски турнир
Светски рекорд во пливање за Шивен Је од Кина
Винокуров олимписки шампион во велосипедизам
Македонско олимписко досие - од блесок до депресија
Шевченко го напушта фудбалот
Првиот златен медал за Силинг Ли од Кина
Блажевски поспор три секунди од личниот рекорд
Олимпискиот дух е ослободен
Заедништвото е најважниот олимписки идеал
Чавиќ - Олимпиското село е како Ибица
Федерер го заобиколи олимпиското село
Европскиот шампион се откажа од трката на 100 метри
Пирова победа за Ренова во Белорусија
Усеин Болт посакува четири олимписки злата
Денот на отворањето почна со ѕвонење на илјадници ѕвона
(ФОТО) Македонското знаме подигнато во Олимпиското село во Лондон
Почнуваат 30. Олимписки Игри во Лондон
Металург убедливо поразен и во реваншот
Грчка олимпијка расно навредувала на „Твитер“
Прв скандал на Олимпијадата, Севернокореанките го напуштија теренот

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 27°C

Делумно облачно

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 18°C

Среда
Локални грмотевици
Макс: 33°C, Мин: 21°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Цонга и Раониќ го одиграа најдолгиот сет на Олимпијадите
Пласман во третото коло на турнирот во Лондон обезбеди Французинот, откако го доби третиот и одлучувачки сет со невероја...
Преглед на освојувачи на медали - 3.ден
По третиот натпреварувачки ден 37 држави имаат освоени медали...
Литванка Меилутите стана олимписка шампионка
Рута Меилутите стана олимписка шампионка, откако патеката на 100 метри градно ја исплива – 1:05.47...
Светски рекорди во пливање за Волмер и Ван дер Бург

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |