Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
12.07.2012, 15:47
Рашар Луис во Мајами, Грифин останува во КлиперсиДовчерашниот крилен играч на Вашингтон потпиша двегодишен договор со „жешките“, а финансиските детали во него засега не се познати

Рашар Луис (32) ќе ја продолжи кариерата во НБА-шампионот Мајами. Довчерашниот крилен играч на Вашингтон потпиша двегодишен договор со „жешките“, а финансиските детали во него засега не се познати.

Во минатата сезона тој имаше проблеми со повреди поради што одигра само 28 меча во кои забележа просек од 7,8 коша и 3,9 скока. Претходно настапуваше за екипите на Сиетл и на Орландо.

Луис е второ засилување во Мајами, откако во минатата недела на тимот му се придружи и најдобриот тројкаш во историјата на НБА-лигата, Реј Ален (36), кој го напушти Бостон.

И на Западот е интересно за време на летната пауза во НБА-лигата. Блејк Грифин (23) се обврза на нова петгодишна соработка со Лос Анџелес Клиперс за сума од 95 милиони долари. Тој беше прв избор на драфтот во 2009 година, а во американската професионална кошаркарска лига пристигна од Универзитетот Оклахома. Благодарејќи на него и на разигрувачиот Крис Пол, клиперси лани конечно успеаја да обезбедат место во разигрувањето. Грифин имаше просек од 20,7 поени и 10,9 скока по натпревар, а летово го очекува настап и на Игрите во Лондон во дресот на репрезентацијата на САД.

Статијата е прочитана 224 пати.

Испрати коментар(ВИДЕО) Дрогба дочекан во Кина како херој
Кинеското чудо Лин се договори со Хјустон
Ракометарките стартуваат на ЕП против Франција
Македонските надежи поразени и од Полска
Гол на Георгиевски за Интер Баку
Триумф на Ролан во 11. етапа
Бекам не сака да го запали олимпискиот пламен
Осуммина убиени во прослава на титулата на Палмеирас
Катастрофален старт на јуниорите
Кошаркарките во полуфиналето против Шкотска
Ренова повторно убедлива против Либертас
Металург без победа до 2. квалификациско коло
Зголемен наградниот фонд на Ју-Ес опен
Канчелара се повлече од Тур де Франс
На скијачката Захробска и е отстранет тумор на хипофизата
ФИФА призна корупција, Авеланж и Тешеира примале поткуп
Втора победа за македонските кошаркарки на ЕП за мали земји
Ренова по формална промоција во Сан Марино
Металург пред успех за клупската историја
Селими претпоследна на СП за јуниори
Баерн ги продаде сите сезонски влезници
Лазовски - Кошот во Каракас виновен за неефикасноста
Кувајќанец го купи Нотингем Форест
Марадона доби отказ во Емиратите
Трка во Сингапур уште пет години
Шкендија испадна со гол од центар!
Олимпиското злато следна цел на Федерер
Првенец за Тричковски во вториот меч за Бриж
Маркус Кемби се врати во Њујорк
Манчини го продолжи договорот со Сити
МЗТ Скопје ќе дебитира во АБА лигата против Цибона
„Гаспром“ го носи Брест во СЕХА-лига
Вебер ќе вози за Ред бул и в година
Фенербахче Улкер загриза за Мекејлеб

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 21°C

Ведро

Недела
Сончево
Макс: 41°C, Мин: 18°C

Понеделник
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО) Повеќе интервенции во Скопје по силното невреме
Противпожарната единица во текот на ноќта интервенирала на 28 места...
(ИНТЕРВЈУ) Сузан Сарандон: Се уште сум хипи-девојка
Моите синови десет години не ги гледаат моите филмови и немаат интерес за тоа, ни изјави холивудската актерка во Карлови...
(ФОТО) МПМ добитник на награда за филантропија
Во име на вработените на Медиа Принт Македонија наградата ја прими Виктор Доневски, извршен директор во компанијата...
(ФОТО) Го истетовираа Тодор Александров
На околната ограда со црн спреј е напишано „Грујо носи си го“, а петметарската бронзена скулптура е испрскана со бела бо...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |