Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Култура
21.12.2011, 14:21

МУЗЕИ ВО СКОПЈЕ


Меморијален центар на холокаустот на Евреите на Македонија
ул. 11-ти Март 2
(02) 3298 025

Музеј на град Скопје
М.Х.Јасмин б.б.
(02) 3114 742, (02) 3113609
локација: Стара Железничка

Музеј на Македонија
Ќурчиска б.б.
(02) 3116 044, (02) 3129323

Музеј на македонската борба за државност и самостојност
Иљо Војвода б.б.
(02) 3256 668, (02) 3256667
локација: До Камени Мост

Музеј на современа уметност
Самоилова б.б.
(02) 3117 734, (02) 3216287

НУ Спомен куќа на Мајка Тереза
Македонија б.б.
(02) 3290 674
локација: плато на Дом на АРМ

Природо-научен музеј
бул.Илинден 86
(02) 3117 669
локација: кај Зоолошка градина

Св.Спас
Макарије Фрчковски 8
(02) 3163 812
локација: Кале


Статијата е прочитана 2529 пати.

Испрати коментарХОТЕЛИ ВО СКОПЈЕ
ТЕАТРИ ВО СКОПЈЕ
КНИЖАРНИЦИ ВО СКОПЈЕ
КИНА ВО СКОПЈЕ
КАФУЛИЊА ВО СКОПЈЕ
РЕСТОРАНИ ВО СКОПЈЕ

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 12°C

Обилни врнежи

Четврток
Делумно облачно
Макс: 20°C, Мин: 7°C

Петок
Сончево
Макс: 22°C, Мин: 6°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (5)
Владетелот и совладетелката често не беа на „иста бранова должина“. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Волшебните „Дед кен денс“ утревечер во Солун
Концертот на „Дед кен денс“ во нашата најблиска културна дестинација е предизвик и за голем број македонски фанови...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |