Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
20.09.2012, 15:16
Вардар со двајца голмани на теренот против Еуромилк!Црвено-црните на домашен терен го совладаа второлигашот Еуромилк со 2:0, а стрелци на головите беа Стојковиќ во 17 минута и Петров во 33 мин

Шампионот Вардар, очекувано, лесно ја мина првата средба во осминафиналето од Купот на Македонија. Црвено-црните на домашен терен го совладаа второлигашот Еуромилк со 2:0, а стрелци на головите беа Стојковиќ во 17 минута и Петров во 33 мин.

Тренерот на домашните Боби Милевски во последните 30 секунди од мечот го внесе во игра првиот голман Костадин Захов, но како замена за Благоја Гешовски во нападот. Захов го замени голманскиот дрес со бројот 15 и одигра пола минута, а присутните на стадионот „Филип Втори“ останаа без зборови, но и веднаш помислија дека целта на Милевски е да го понижи противникот.

Сепак, стратегот на Вардар вчера се огласи во јавноста, тврдејќи го спротивното

„Околу влегувањето на Захов во игра не станува збор за потценување на противникот, туку единствена солуција што ја имав на оваа средба поради многубројните повреди на играчите во екипата. Тој ми беше единствениот играч способен за игра во тој момент поради повредите на неколку играчи, а откако Гешовски побара замена, мораше да реагираме од клупата“, објаснува Милевски. (М.К.)Статијата е прочитана 492 пати.

Испрати коментарТатран бара службена победа над Металург и 15.000 евра
Јаневски ги подучува македонските тренери
Европскиот првак пресилен за вардарки
Лацио го чека пекол на „Вајт харт лејн“
Јуве го запре Челзи, Меси ја спаси Барса
Швајцарија - Чешка на стартот на Дејвис куп 2013
Адамс го доби златото од Лондон
Венус ќе дебитира на Хопман куп
Челзи ја почнува одбраната на европската круна
Роналдо ги воскресна „кралевите“
Металург избрка пет фудбалери среде сезона
Македонија пак ќе падне на листата на ФИФА
Честитка за Пандев и од Мурињо
Сити по круната на „кралевите“
Еден-два победа на Илиоски и на Томовски во Грција
Мејсон ново засилување во Работнички?
Чешка трет пат финалист во Дејвис купот
Пирова победа на одбојкарите над Австрија
Мацари - Пандев е идеален играч
Шпанија во финалето на Дејвис купот
Интер славеше победа на гостувањето кај Торино
МЗТ Скопје го освои Меморијалот „Делибашиќ

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 18°C

Делумно облачно

Петок
Сончево
Макс: 21°C, Мин: 6°C

Сабота
Сончево
Макс: 24°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (5)
Владетелот и совладетелката често не беа на „иста бранова должина“. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
(ИНТЕРВЈУ) Рихард Самел - Ми беше чест да го играм Шпиц
„Ми се допадна дизајнот на Дарко Митревски, Шпиц e со квалитети кои во тоа време беа монополизирани од нацистите: дисцип...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |