Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
19.09.2012, 18:37

Андријана Будимир се сврши и останува во Македонија

Ексракометарката и поранешна девојка на Тоше Проески ќе се мажи за познатиот скопски менаџер Јохан

Поранешната девојка на Тоше Проески, Андријана Будимир, ја пронајде љубовта на својот живот во Македонија. Ексракометарката се сврши со познатиот скопски менаџер Јохан, кој пред неколку дена ја изненади со свршенички прстен на вечера во еден од скопските ресторани.

И за двајцата се' уште се' е ново, па нема конкретни детали и планови околу свадбата и местото каде што таа ќе се случува, велат блиски пријатели на двојката. Будимир вчера не беше достапна на својот мобилен телефон, а пораките и честитките за убавата вест ги примаше автоматската секретарка.

Андријана и Јохан се подолго време во врска и често може да се сретнат заедно низ градот, а особено во Дебар Маало, каде што се наоѓа станот на Јохан. Избраникот на Будимир зад себе веќе има еден брак и две деца, додека за Будимир ова ќе биде прво стапнување во брачна заедница. Фоторепортерите ги уловија заедно и на свадбата на ракометарот Наумче Мојсовски во Струга.

Андријана Будимир и' стана позната на македонската јавност во времето на златните денови на ракометниот клуб „Ѓорче Петров“. Дојде во Скопје од Нови Сад, а на нејзиниот шарм падна и нашата најголема ѕвезда, Тоше Проески. За нивната љубовна врска се пишуваше на долго и на широко, а особено контроверзии во јавноста се појавија по загинувањето на Тоше во сообраќајна незгода и докажувањето на суд за СМС-пораките кои тие ги разменувале во кобната ноќ. Будимир се соочи со менаџерката на Тоше, Лилјана Петровиќ, која тврдеше дека Тоше не и' праќал СМС- пораки на ракометарката, која, пак, го докажа спротивното. Судот пресуди во полза на поранешната ракометарка, прогласувајќи ја Петровиќ виновна за клевета на Будимир и наложувајќи и' да и' исплати 5,5 илјади евра.

Покрај судскиот спор и во време кога јавноста тагуваше по својот миленик, Будимир реши да остане во земјава и тука да го продолжи животот, велејќи дека овде се местата кои ја потсетуваат на Тоше. Се најде на критика на јавноста зашто веднаш по смртта на Тоше во интервју за хрватски неделник откри детали од нивната врска. Во меѓувреме, од ракометот се префрли во бизнис-водите, отворајќи ексклузивен салон за убавина „Мај сенс“, лоциран во центарот на Скопје.

„Сум била во многу салони низ целиот свет, но овој е нешто поинакво, нестереотипно, сакавме да направиме место во кое луѓето ќе се чувствуваат ��ако дома“, ни изјави своевремено Будимир, која се пофали дека салонот е опремен со најсовремени апарати увезени од странство.

Студиото кое беше отворено четири месеци по смртта на Тоше немаше долг век на траење.


Статијата е прочитана 8241 пати.

Испрати коментарАнтологија на македонската поезија објавена во Израел
МРТВ во ново руво
Волшебните „Дед кен денс“ утревечер во Солун
Филмската дива Софија Лорен наполни 78 години
Со скандалозно смелата „Пред ваши очи“, утревечер почнува МОТ
Боб Дилан претендент за Нобелова награда
Премиера на филмот на Иво Трајков во Битола
Мозаик во форма на солза во чест на Тоше
Полна сала на „Манаки“ за „Скопје ремикс“
(ФОТО) Ќе се обновува конак во „Св. архангели Михаил и Гаврил“
„Матица ексклузив“, отворен новиот мултимедијален центар
„Блуз и соул“ вечерва со посвета на Хендрикс
Роби Вилијамс стана татко на Теодора Роуз
Крагуевачки Фиат 500Л претставен во Белград
(ФОТО) Милчо Манчевски стана национален уметник
Францускиот суд пресуди во полза на Кејт и Вилијам
Привршува изборот на најдобри евергрини
Градоначалникот Блумберг ја почна војната со дебелината
Моника Левински пишува книга за аферата со Клинтон
Одличен прием за „Смртта на човекот на Балкан“
Семејството ја закопа и пепелта на Ејми Вајнхаус
Ни кралицата не може да ги запре сликите на Кејт
Македонскиот балет со „Самсон и Далила“ во Сараево
Наградата „Дијалог“ за млад истражувач доделена на Александра Велева
(ФОТО) Трочлениот екипаж на МВС успешно се врати на Земјата
Жените на Тито
Митревски - „Трето полувреме“ се држи до фактите
„Браќа Манаки“ отворен со премиерата на „Трето полувреме“
(ИНТЕРВЈУ) Катрин Денев - Европскиот филм има душа
Промоција на уличниот магазин „Лице в лице“Ј.Ј., 20.09.2012 13:34:14
Со среќа, и многу деца да си играт околу вас.
Маркос, 20.09.2012 13:40:29
Во потпис под сликата читаме „поранешна девојка на Тоше Проески ќе се мажи за...„Каква информација! Во манир на таблоидите. Не верувам да е госпоѓа Андријана среќна со ваков публицитет. И значи ли тоа дека при секој спомен на славната ракометарка ќе се влече таа „одредница„ (поранешна...), а, по таа логика, ако и‘ се - не дај боже - растури новата врска, дали таа ќе биде додадена кон првата. Али дури да е таа рамнодушна кон ова малограѓанско „информирање„, сигурно не се нејзините родители, пријатели. Затоа прашувам: кому му е гајле кого Андријана Будимир љуби или не љуби?

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 12°C

Претежно облачно

Четврток
Ведро
Макс: 20°C, Мин: 7°C

Петок
Сончево
Макс: 21°C, Мин: 6°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (5)
Владетелот и совладетелката често не беа на „иста бранова должина“. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Волшебните „Дед кен денс“ утревечер во Солун
Концертот на „Дед кен денс“ во нашата најблиска културна дестинација е предизвик и за голем број македонски фанови...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |