Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Култура
21.12.2011, 14:18

ТЕАТРИ ВО СКОПЈЕ

Театар за деца и младинци
Димитрија Чуповски 4
02 3222 619

Драмски театар
Шекспирова 15
02 3063 388

Албански театар
Никола Мартиновски 41
02 3124 207

МНТ-Македонски народен театар (театар Центар)
бул.Св.Климент Охридски б.б.
02 3216 366

Градски Театар-Скопје
Кеј Димитар Влахов б.б.
02 3115 508
02 3115225

Детски театарски центар
Евлија Челебија 1
02 3290 111
локација: бившо кино Напредок

Турски театар
Никола Мартиновски 41
02 3296 581
02 3296581


Статијата е прочитана 2197 пати.

Испрати коментар



ХОТЕЛИ ВО СКОПЈЕ
МУЗЕИ ВО СКОПЈЕ
КНИЖАРНИЦИ ВО СКОПЈЕ
КИНА ВО СКОПЈЕ
КАФУЛИЊА ВО СКОПЈЕ
РЕСТОРАНИ ВО СКОПЈЕ

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 12°C

Обилни врнежи

Четврток
Делумно облачно
Макс: 20°C, Мин: 7°C

Петок
Сончево
Макс: 22°C, Мин: 6°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (5)
Владетелот и совладетелката често не беа на „иста бранова должина“. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Волшебните „Дед кен денс“ утревечер во Солун
Концертот на „Дед кен денс“ во нашата најблиска културна дестинација е предизвик и за голем број македонски фанови...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |