Брoj 2656  понеделник, 07 април 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Наука
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Време
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Скопје

Булеварската ограда во Аеродром во општински бои

Шеесетина сезонски работници и вработените во општинската администрација, предводени од градоначалникот Кирил Тодоровски, вчера ја пребојадисуваа средишната ограда на булеварите „Кузман Јосифовски Питу“ и „Јане Сандански“. Оградата која со години беше бела од вчера има нов лик. Освежена е со жолта и црвена боја, како што велат општинарите, во бојата на Општината. Покрај тоа што се бојадиса, оградата на одделни места беше и санирана.


Статијата е прочитана 260 пати.

Испрати коментар

Од: sonja
Датум: 07.04.2008 16:57:27
koj mu dozvoli da ja napravi ovaa lakrdija.Vakov kic seuste nemam videne.Ova e sramota. Definitivno e bolen ovoj covek.Mislam vo mozokot.aerodrom kuka od nego.Boga mi ne da ke se smeat site. Mizerija.
Од: mene
Датум: 07.04.2008 16:30:30
Kolku negativni luge so negativni komentari...zarem zaboravivte so koi boi ni e i znameto??? sekogas se vrti se na politika i na partiski raboti...a nikoj toa ne go gleda kako dobra akcija za razubavuvanje na opstinata...a inaku imase i povik do site gragani da se priklu4at...se priklu4ivte li?
Од: ivan
Датум: 07.04.2008 08:39:39
Ovie opstinski boi mnugo potsekaat na edna partija. Se sekavate pred nekolku godini koga i GRADSKITE APTEKI gi ofarbaa isto ovaka (licea na bordel) kako taa prvata aptekarka (direktorka), za sreka narodot gi smeni i poleka rabotite se vratija vo normala, taka ke bide i sega treba samo trpenie. E imalo steta, e ima ama trba da se misli na vreme.
Од: glupost
Датум: 07.04.2008 08:33:55
sto posto i gakite na zena mu na gradnacalnikot na opstina aerodrom se vo crveno zolta boja.pa covekov stvarno e za psiho analiza.a mozebi i on pod paltoto nosi nekoja maica kako supermen ama namesto znakot "s"sto posto e nekoe lavce bez nokti.

Најди! во Утрински
Скопје
Градот ќе ги санира оштетените мостови на Вардар
Општина Кисела Вода се подготвува за едношалтерски систем
Нови прозорци во ОУ„Мирче Ацев“
Против комарци ќе се прска повеќе пати