Брoj 2656  понеделник, 07 април 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Наука
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Време
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Време

Прогноза

Денеска: Сончево со мала облачност. Ќе дува умерен ветер, а во Пелагонија засилен југозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од -2 до 3 Ц степени, а дневната од 14 до 22 Ц степени.

СКОПЈЕ: Сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе биде 6 Ц степени, а дневната ќе достигне до 18 Ц степен.

Сонцето изгрева во 6,11 часот, а заоѓа во 19,05 часот.

Најди! во Утрински