Брoj 2656  понеделник, 07 април 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Наука
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Време
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Скопје

Нови прозорци во ОУ„Мирче Ацев“

Во основното училиште „Мирче Ацев“ во Ѓорче Петров се заменети дел од прозорците, за што средства се обезбедени со донација на УСАИД во висина од 50 илјади долари и од општината. Во првата фаза се заменети прозорците на десет училници, а во втората, општината со свои средства ќе учествува во замената на прозорците на уште четири училници и три наставни кабинети. Замената на старите прозорци со нови ќе придонесе за заштеда на 30 проценти од топлинската енергија, што е дел од општинскиот проект за енергетска ефикасност. (В.Д.)


Статијата е прочитана 66 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Скопје
Булеварската ограда во Аеродром во општински бои
Градот ќе ги санира оштетените мостови на Вардар
Општина Кисела Вода се подготвува за едношалтерски систем
Против комарци ќе се прска повеќе пати