Брoj 2656  понеделник, 07 април 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Наука
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Време
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Скопје

Против комарци ќе се прска повеќе пати

Градот ги спроведува последните активности пред реализирање на програмата за уништување на комарците. Годинашнава дезинсекција би требало да биде поефикасна, бидејќи предвидува четири прскања од воздух и три од земја. Одговорните од Градот велат дека во тек се постапките за јавни набавки со кои треба да се избере средството со кое ќе се врши аеросолната дезинсекција, како и фирмите кои ќе го вршат прскањето од земја и од авион. Во текот на месецов ќе се знаат и најповолните понудувачи. Датумите за авионското и прскањето од земја ќе се одредат согласно со временските услови. (Сн.К.)


Статијата е прочитана 67 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Скопје
Булеварската ограда во Аеродром во општински бои
Градот ќе ги санира оштетените мостови на Вардар
Општина Кисела Вода се подготвува за едношалтерски систем
Нови прозорци во ОУ„Мирче Ацев“