Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Шиповиќ екстрадиран во Скопје

Притворениот претседавач на Советот на Општина Центар на распит пред истражен судија ќе се појави дури во вторник...

Полицајци го запоседнаа Музеј на Македонија

Во изминатиот период добивме различни информации за исчезнатите предмети и затоа е неопходно да се проверат сите наоди, вели министерката Јанкулоска...

ЕС нема да додели датум, само ќе го нотира предлогот на ЕК

Освен преговори, Македонија нема да добие ниту премин во вто��а фаза од Договорот за стабилизација и асоцијација, т.нар. скрининг-процес...

Вести
Рилкоски: Нема да ме фати вирусот од Кондарко и Новакоски
Новиот шеф на ДИК вети дека политиката нема да влијае врз работата на ова тело и дека планира мандатот, за разлика од претходниците, да го истурка до крај
Грчката економија го засени името во Берлин
Ниту еден јавен збор на Меркел и Самарас за името. Германската канцеларка во врска со грчката криза изјави дека „гледаме...
Петмина уапсени во акцијата против „Хамбург мафија“
Полицијата, во рамките на операцијата наречена „Орион“, сомничи 11 лица, но осуммина од нив се недостапни за органите на...
Пренатрупаност во македонските притворни одделенија
Во пет затвори во земјава кои имаат капацитет за 335 притвореници има дури 466, велат податоците на Управата за извршува...
Груевски: Изградба на пет нови болници во 2014 година
Субрата Рој не смее да ја напушти Индија
Ставрески: 2014 ќе биде година на изградба на патишта
Билт не гледа можност Грција да попушти за името
ФОТО: Опожарено училиштето во Отовица
Поволностите за инвестирање во ТИРЗ претставени во Кина
Потпишан меморандум за развој на туризмот во Македонија
„Самсунг“ мора да му плати на „Епл“ уште 290 милиони долари
СДСМ бара Шиповиќ да се брани од слобода
Јанкулоска: СДСМ не ги познава процедурите за екстрадиција
„Денот на дрвото“ официјално на 27 ноември
Децата без родители веќе не се оставени сами на себе
Кадровски промени во СВР Тетово
Најмалку 32 загинати при уривање на покрив на трговски во Рига
За викендот дожд, од понеделник заладување
 
Магазин
ИНТЕРВЈУ: Добрите песни ми го продолжуваат животот
Еден од најголемите музичари на бившите ЈУ-простори, Оливер Драгојевиќ зборува за своите стравувања, за животот, песните и открива дека никогаш не бил романтичен
ФОТО: Фадо-емоции во колекцијата есен/зима на Ненад Секирарски
Мотивите на најновата колекција на Секирарски имаат своја инспирација од емоциите и стилот кои се поврзуваат со португал...
Србија без претставник на Евровизија
Одборот на Радио и телевизија Србија одлучи земјата да не испрати свој преставник на Евросонгот 2014 во Копенхаген...
Бекамови во хуманитарна акција за Филипините
Дејвид и Викторија подарија големо количество своја облека на добротворна продажба, а парите се наменети за жртвите од т...
Изумре жабата наречена по Чарлс Дарвин
Жабата наречена по славниот биолог изумре поради смртоносната кожна болест која ги напаѓа водоземците...
Промовиран извештај за влијанието на климатските промени врз заштитата на културното наследство
Спорт
ИНТЕРВЈУ: Проектот „Металург“ не е завршен
Тренерот на македонскиот ракометен вицешампион Лино Червар подготвен да продолжи и во следната сезона со мисијата во клубот од Автокоманда
Карлсен нов светски шаховски шампион
До титулата Норвежанецот стигна со три победи и седум реми, без загубена партија, и го детронизира досегашниот шампион В...
Роналдо: Не сум опседнат со „Златната топка“
Не сакам многу да зборувам за тоа, бидејќи не зависи само од мене. Ќе видиме што ќе се случи, изјави Португалецот за шпа...
Муту избркан од романската репрезентација
Напаѓачот на романската фудбалска репрезентација на својот Фејсбук профил на местото на главата на селекторот Питурка го...
Болт за идната година најави нов светски рекорд на 200 метри
Серена Вилијамс петти пат прогласена за тенисерка на годината
На Мундијалот во Бразил ќе се игра со „Адидас“ топки
Тандерси им се реваншираа на Клиперси
 
Најнови вести
Време
Скопје, 5°C

Делумно облачно

Петок
Делумно облачно
Макс: 14°C, Мин: 7°C

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 13°C, Мин: 6°C

Недела
Делумно облачно
Макс: 12°C, Мин: 4°C

Понеделник
Обилни врнежи
Макс: 8°C, Мин: 0°C

Вторник
Силни врнежи од снег
Макс: 3°C, Мин: -1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Вкусен агол
Печатено издание
Број 4340, 22.11.2013
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Ќе разговараат ли Меркел и Самарас за името?
Главна тема на разговорите во Берлин е економската ситуација во Грција и неочекуваните позитивни резултати. Според близок соработник на Меркел, таа и Самарас веќе имаат разговарано за спорот околу името
ХИВ-инфициран бил одбиен за операција
Здружението „Заедно посилни“ вели дека треба да се работи на елиминирање на предрасудите кон луѓето што живеат со ХИВ
Превирања во ДУИ: Невзат Бејта сака нов статут
Можно е пролонгирање на конгресот, бидејќи гостиварскиот градоначалник бара да остане претседател на партискиот разгранок
Жени-свештеници постоеле и во стариот Рим
Реставрираните фрески од римските катакомби докажуваат дека во раното христијанство имало свештенички
Зимските гуми не се корисни на потопло од 7 Целзиусови степени
Сопирачкиот пат кај возилата е за 18 метри подолг отколку кај летните гуми, предупредуваат германските експерти
Изгледот на Универзална чека одлука од Министерството за култура
По изборот на идејното решение, ќе почнат постапките за градење, собирање одобренија и избор на изведувач
ИНТЕРВЈУ: Проектот „Металург“ не е завршен
Тренерот на македонскиот ракометен вицешампион Лино Червар подготвен да продолжи и во следната сезона со мисијата во клубот од Автокоманда
Препорачано од уредникот
ИНТЕРВЈУ: Добрите песни ми го продолжуваат животот
Еден од најголемите музичари на бившите ЈУ-простори, Оливер Драгојевиќ зборува за своите стравувања, за животот, песните и открива дека никогаш не бил романтичен
„Саса“ казнета со 34.000 евра
По завчерашната трагедија, надлежен инспекторат го посети рудникот и експресно му изрече казна. Се бара построга контрола за работата во рудниците
На прво место
Кој го уби Кенеди?
Митот за најмладиот претседател полека спласнува, но тајната кој го нарача неговото убиство и пет децении подоцна останува наразјаснета
Си велам
Ерол Ризаов
Едиторијал
Гордана Дувњак
Поглед
Билјана Ангеловска
Мислења
Гордан Георгиев
Мислења
Тодор Пендаров
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |