www.utrinski.com.mk
14 август 2016 02:53
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
Вести
Од понеделник почнуваат уписите на државните универзитети
За академската 2016/2017 година има слободни вкупно 24.356 места од кои 13.536 с...
прочитај повеќе

КЛИК ДО НОВОТО

Е-ИЗДАНИЕ

Денот низ фотографии
Најнови вести
16°СкопјеВреме
Ведро
Нед26
Пон30
Вто30
Сре31
Чет30
Пет29
Саб31
Нед31
Пон30
Вто26
НајчитаниНајкоментирани

     Site Meter   
Број 5156, 13.08.2016
Тајната во дождовите на Скопска Црна Гора
Како причина за поплавите кај обиколницата и во атарот на село Стајковци се наведуваат дождовите и наносите кои доаѓале ...
прочитај повеќе
Препорачано од уредникот
Гастроманија - Летна рапсодија од вкусови
На ова поднебје бујат рајски плодови и виљушката заглавува на краставици, пиперк...
прочитај повеќе
Никола Маџиров „Европски поет“ за 2016
Поетот наградата ја посветува на загинатите во поплавата во Македонија...
прочитај повеќе
Патопис - Патник за Верона
Прв дел од патописот на поетот, академик Радован Павловски, објавен на хрватски ...
прочитај повеќе
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ