Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Втора страница На прво место Политика Македонија Свет Хроника Едиторијал Мислења Писма Економија Култура Спорт Скопје Забава Некролог Хороскоп Што прават денеска
Писма
29.09.2009, 17:40

Реакција

(Повод: „Груевски прстот го впери во мрачни сили “)

На 27 септември 2009 година, ви ја испративме нашата декларација во врска со енциклопедијата објавена од МАНУ. Декларацијата беше испратена и до повеќе печатени и електронски медиуми, како и до дипломатски претставништва во Република Македонија.

Во духот на професионалното новинарство, очекуваме во следниот број да им укажете на читателите на „Утрински весник“ дека во статијата на г-ѓа Гордана Дувњак во „Утрински весник“, бр. 3096, од 28 септември 2009 година, не станува збор за Бугарски културен центар од Бугарија, туку за граѓанско здружение од Република Македонија, со име „Бугарски културен клуб - Скопје“.

Бугарски културен клуб - Скопје


Статијата е прочитана 1380 пати.

Испрати коментарЕнциклопедиски абортус - зошто токму сега?Ајван Доктор®, 30.09.2009 10:29:43
Обаче, разбира се! И ние си имаме Македонски културен центар в`в Софија, с`с Б`лгарски пасапорт!

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


Време
Скопје, 2°C

Делумно облачно

Недела
Локални грмотевици
Макс: 4°C, Мин: -3°C

Понеделник
Делумно облачно
Макс: 2°C, Мин: -6°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Втора страница | На прво место | Политика | Македонија | Свет | Хроника | Едиторијал | Мислења | Писма | Економија | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Некролог | Хороскоп | Што прават денеска |