Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Втора страница На прво место Политика Македонија Економија Хроника Едиторијал Анализа Мислења Свет Култура Спорт Скопје Забава Некролог Хороскоп Што прават денеска
Забава
04.09.2008, 15:02

Ева Нединковска учи џез-пеење

Младата пејачка Ева Нединковска во последно време се' повеќе се врти кон џез-пеењето и со таа цел има интензивни подготовки во студиото „Парамециум“. Повод за новата музичка ориентација на Ева се заедничките настапи со браќата Тавитјан, како и подготовката за претстојниот концерт во Лондон, каде што ќе пее нивни композиции во џез, фјужн и етноџез манир. Сепак, да нема забуни- Ева си останува верна и на својата примарна определба поп- музиката и веќе го подготвува својот нареден проект. „Работам како што ме води инспирацијата. Има неколку готови мелодии и текстови, станува збор за посериозен и позрел музички проект“, истакнува Нединковска.

Патем, за сите љубители на нејзината музика, в недела (7 септември), со почеток во 23 часот, Ева ќе настапи во ноќниот клуб „Famous Funky Club“ (ТЦ „Амам“), каде што ќе пее актуелни теми од албумот „Талисман“, како и некои од познатите фанр/ар-ен-би/соул и рок-хитови.


Статијата е прочитана 950 пати.

Испрати коментарКако импулсот води до задоволство или уништување
Лили Ален со навреди за сер Елтон Џон
Свадба на мајмуни во Кина
Двоен живот на Душко Георгиевски
Пилева ќе пее во Велес за 8 Септември
Руски милијардер и' подарува вила на Мадона
Евровизија се соочува со потенцијален бојкот
Печатена телевизија
Милионска забава или сериозно нарушување на приватноста
Јужњачки рокенрол Исусunwritten24, 05.09.2008 00:16:54
Ева треба да учи пеење, а не џез пеење.
Maja, 05.09.2008 12:12:12
unwritten24, koja ti e omilena pejacka? Stoja? ili Britni Spears? Eva pee odlicno! Epten me izraduva ovaa vest, deka KONECNO nekoj kaj nas ke se usovrsuva za jazz peenje, bravo! Ima ona dobra boja na glas za jazz. Dosta vise od pop i folk vokali, redno e i jazz-ot da se neguva malku poveke od strana na vokalnite izveduvaci!
secret, 05.09.2008 15:48:13
Eva-peenje?Sto ti e tebe Maja?Jas iskreno ne znam ako taa ne bese devojka na Garo Junior koj se razbira deka e eden od vrvnite muzicari kaj nas nemase vo nikoj slucaj da opstoi na scenata.Ne znam dali taa ima voopsto publika.I site proekti se raboteni so pomos na Garo taka da mislam deka se se pravi za ater negov.Inaku Eva e katastrofa od pejacka so mnogu losi pesni.Nema devojkata ni eden hit
04.09.2008, 14:16

Претходен број

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 3°C

Магла

Недела
Локални грмотевици
Макс: 9°C, Мин: -1°C

Понеделник
Претежно облачно
Макс: 7°C, Мин: 0°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Втора страница | На прво место | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Едиторијал | Анализа | Мислења | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Некролог | Хороскоп | Што прават денеска |