Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
06.03.2012, 20:18
Нов пораз на Торус во регионалната БИБЛ лигаНашиот претставник попладнево пред својата публика е поразен од водечкиот тим во групата „А“ израелскиот претставник Галил Гилбоа со 70:86

Кошаркарите на Торус СЦБТ го претрпеа и осмиот пораз во регионалната БИБЛ лигата.

Торус СЦБТ попладнево пред својата публика е поразен од водечкиот тим во групата „А“ израелскиот претставник Галил Гилбоа со 70:86 (по четвртини 14:18, 16:29, 22:30 и 18:9 ).

Со само две победи и осум порази, екипата на Торус СЦБТ, ќе го заврши дебитантскиот настап во БИБЛ лигата како пертпоследно пласиран во својата група.

Во рамките од оваа група денеска се одиграа и преостанатите два натпреври: Рилски Спортист – ОКК Београд 87:70 и Темишвар – Морнар 88:73.

Табела: Галил Гилбоа 17 бодови (9 одиграни натпревар), Рилски Спортист 16 (10), Морнар 16 (10), Темишвар 15 (10), Торус СЦБТ 12 (10) и ОКК Београд 11 (9).

Вториот македонски претставник, воедно и актуелниот Балкански шампион, Фени Индустри утре во Кавадарци го пречекува првопласираниот тим во „Б“ групата, Левски од Софија. Натпреварот во салата „Јасмин“ ќе започне од 18 часот.

Во вториот натпревар од оваа група се игра во Тел Авив каде Хапоел го пречекува босанскиот претставник Зрињски.

Табела: Левски 16 бодови (8 одиграни натпревар), Хапоел ТА 14 (8), Напредак 13 (9), Фени Индустри 12 (8), Зрињски 9 (8) и Улцињ 8 (7).Статијата е прочитана 232 пати.

Испрати коментарМакедонија со пад од едно место на ФИФА листата
Протест пред ФФМ против Хаџи-Ристески
Арсенал за малку до чудо против Милан
Македонија потопена на „Кантрида“
Мечот Вардар - Загреб одложен поради смртта на директорот Калеб
Абрамович го сака Јоаким Лев на клупата на Челзи
Де ла Роса нов лидер на возачите
Британските олимпијци советувани да престанат да се ракуваат
Загреб со рекордна победа во СЕХА лигата
Леванте се врати на четвртото место во Примера
Оклахома му одржа лекција на шампионот
Паралелки за фудбал, кошарка, ракомет и тенис
Малиот кристален глобус во слалом за Шилд
Интер се спаси од пораз во дуелот со Катанија
МЗТ Скопје без проблеми на гостувањето кај Торус
Нова победа на Вардар Про во СЕХА лигата

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 2°C

Облачно

Четврток
Мешавина од дожд и снег
Макс: 8°C, Мин: 1°C

Петок
Обилни врнежи
Макс: 10°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вест�� | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |