Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
27.08.2012, 11:51
Вардар го победи Тетекс и изби на второто местоИсени со неверојатни четири гола за 14 минути му донесе победа на Работнички на гостувањето кај Силекс со 5:3

Со натпреварот Вардар - Тетекс одигран на арената „Филип Втори“ во Скопје кој заврши со резултат 4:0, синоќа се комплетира 3.коло во Првата македонска фудбалска лига. Со овој триумф црвено-црните се искачија на втората позиција на табелата.

Фантастична партија во дресот на Работнички на гостувањето во Кратово имаше Генц Исени, кој за само 14 минути постигна фантастични четири погодока. Со тоа тој во второто полувреме му донесе пресврт на својот тим, кој на паузата замина со дефицит од 2:0. По фуриозните 14 минути на Исени, Работнички поведе со 4:2 против Силекс во средбата која заврши со конечни 5:3 за „романтичарите“.


На другите натпревари од оваа рунда постигнати се следниве резултати: Шкендија - Металург 1:0, Дрита - Напредок 3:0, Силекс - Работнички 3:5, Пелистер - Брегалница 1:0 и Ренова - Хоризонт Турново 0:0.

Табела: Хоризонт Турново 7 бодови, Вардар 6, Брегалница 6, Металург 6, Ренова 5, Дрита 4, Работнички 4, Шкендија 4, Пелистер 4, Напредок 4, Силекс 0 и Тетекс 0.
Статијата е прочитана 448 пати.

Испрати коментарБолт сака да истрча 200 м под 19 секунди
Новицки уште две години во НБА
Јовановски - Очекувам параолимпијците да се пласираат ��о финалето
Лазаров нерешлива енигма за Станиќ
Федерер го смета Ѓоковиќ за фаворит на Ју-Ес опен
Атлетико Мадрид убедлив против Атлетик Билбао
Почина атлетскиот судија погоден со копје во вратот
Јаневски ги врати Тасевски и Ристиќ во националниот тим
Модриќ во Реал Мадрид за 33 милиони фунти
Атлетски судија погоден со копје во грло
Наполи убедлив на стартот од Серија А
Шампионот во Премиер лигата освои бод на „Енфилд“
(ФОТО) Вејн Руни ја помина ноќта во болница
Трета победа за Челзи во Премиер лигата
Победа за Волфсбург на гостувањето кај Штутгарт
Јувентус со победа ја почна одбраната на титулата во Серија А
Првенецот на Ван Перси во сенка на повредата на Руни
Галијани во Мадрид преговара за Кака

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 22°C

Ведро

Вторник
Ведро
Макс: 29°C, Мин: 11°C

Среда
Сончево
Макс: 33°C, Мин: 12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Канабисот е штетен за мозокот
Пушењето канабис за време на младоста штетно влијае врз мозокот, е заклучок на студијата на научници од Нов Зеланд, која...
Кои ќе бидат најбогати во 2050?
Можете ли да поверувате дека до 2050-та година Нигерија и Египет економски ќе ја престигнат Германија? А кои ли ќе бидат...
Покриени пред и зад камерите
Веќе еден месец Египќаните можат да ја гледаат телевизиска станица Мариа ТВ. Нејзината програма ја водат целосно покриен...
(ФОТО) „Гринпис“ повторно протестира на Арктикот
Ова е веќе втор обид на „зелените„ во последните три дена да го насочат вниманието кон проблемот со експлоатацијата на п...
Пронајдени коски од досега непознат вид на диносаурус на југот од Франција
Во близината на Екс-ан-Прованс на југот од Франција се пронајдени остатоци од досега непознат вид на диносаурус, наречен...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |