Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
24.05.2012, 13:45

Вечерва и утре фестивалот „Здраво Млади“Фестивалот на нова музика е во организација на МКЦ Скопје, а ќе настапат вкупно 13 артисти

Младинскиот културен центар денеска и утре ќе биде домаќин на второто издание на музичкиот фестивал „Здраво Млади“. Фестивалот на нова музика е во организација на МКЦ Скопје, институција која годинава слави 40 години од своето основање.

Организаторите најавуваат дека ова е супер прилика да дојдете и уживате во звуците на новата музика во свежо реновираниот културен центар.

На првата вечер ќе настапат: „Сетстат", „Обојени програм", „Реболедо", Мирко Попов, Матијас Агвајо и "Kалчр девелоупмент“.

Утревечер ќе настапат „СИЗ", „Штутгарт онлајн", „Принцхорн денс клуб" и „Репетитор". Настанот почнува во 21 часот.

Kартата за двете фестивалски вечери чини 500 денари во претпродажба и 700 денари на влезот во МKЦ.


Статијата е прочитана 241 пати.

Испрати коментарКалиопи под реден број 22 во финалната вечер
Македонија доби музејска копија од Златната маска пронајдена во Требениште
„Здраво млади“ - фестивал што ветува
Благој Нацоски со нова улога во Италија
Торстен Вогес и Ханес Вегенер во „Соба со пијано“
„Војводката на чардашот“ од Калман вечер во МОБ
(ВИДЕО) Калиопи во финалето на Евросонг!
„Астерфест“ започнува со „Бардо“
„Трето полувреме" доби во Кан светски продажен агент
Спектакуларно отворен 31. Мал битолски Монмартр
Калиопи вечерва настапува втора
Новите модели на HP претставени и во Македонија

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 15°C

Облачно

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 19°C, Мин: 12°C

Недела
Грмотевици
Макс: 21°C, Мин: 8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |