Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
17.09.2012, 12:03

Интер славеше победа на гостувањето кај Торино

Гостите од Милано до победата од 2:0 стигнаа со головите на Диего Милито и Антонио Касано

Фудблерите на Интер со 2:0 како гости го совладаа Торино во последниот натпревар од 3.коло на „Серија А“. На средбата одиграна синоќа во Торино на „Олимписки стадион“, гостите од Милано до победата стигнаа со головите на Диего Милито (13 минута) и Антонио Касано (83 минута).

Со новите три бода и вкупно шест Интер се проби на петтото место на табелата.

На другите натпревари од 3.коло беа постигнати следниве резултати: Рома – Болоња 2:3, Џенова – Јувентус 1:3, Наполи – Парма 3:1, Пескара – Сампдорија 2:3, Сиена – Удинезе 2:2, Фиорентина – Катанија 2:0, Киево – Лацио 1:3, Милан – Аталанта 0:1 и Палермо – Каљари 1:1.

Екипите на Јувентус, Наполи и Лацио досега игаат максимален ефект од три победи односно освоени 9 бодови, а три победи има и Сампдорија која поради казна има бод помалку.


Статијата е прочитана 267 пати.

Испрати коментарЛацио го чека пекол на „Вајт харт лејн“
Јуве замина со бод од „Стемфорд бриџ“
Швајцарија - Чешка на стартот на Дејвис куп 2013
Адамс го доби златото од Лондон
Венус ќе дебитира на Хопман куп
Челзи ја почнува одбраната на европската круна
Роналдо ги воскресна „кралевите“
Металург избрка пет фудбалери среде сезона
Македонија пак ќе падне на листата на ФИФА
Честитка за Пандев и од Мурињо
Сити по круната на „кралевите“
Еден-два победа на Илиоски и на Томовски во Грција
Мејсон ново засилување во Работнички?
Чешка трет пат финалист во Дејвис купот
Пирова победа на одбојкарите над Австрија
Мацари - Пандев е идеален играч
Шпанија во финалето на Д��јвис купот
МЗТ Скопје го освои Меморијалот „Делибашиќ

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 23°C

Претежно облачно

Четврток
Обилни врнежи
Макс: 21°C, Мин: 6°C

Петок
Сончево
Макс: 22°C, Мин: 9°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (4)
Хрушчов го викал Тито социјалистички цар. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Расте влијанието на салафистите по Арапската пролет
Растечкото влијание на ултраконзервативни салафистички групи, кое следеше по Арапската пролет, е предизвик за умере...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |