22 „Телеком“ и „Т-мобиле“ со ист број за корисници
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
17.12.2012, 14:57

„Телеком“ и „Т-мобиле“ со ист број за корисници

„Македонски телеком“ и „Т-мобиле“ отворија заеднички број за кориснички услуги. Бројот за приватни корисници за двете компании е 122, а за поддршка на бизнис-корисниците 120. Досегашните броеви за корисниците на „Т-хоум“ 171, 170, 177 и 080012345 во прво време ќе бидат активни паралелно со новите броеви. Имејлот на контакт-центарот на Т-мобиле не се менува, а на „Македонски телеком“ сега ќе биде 122@telekom.mk.

„Воведувањето на еден заеднички број за двете компании е во корист на корисниците кои сега на едно место и со вртење само на еден број ќе можат да дојдат до сите информации кои им се потребни“, информираат од компанијата.


Статијата е прочитана  пати.


Испрати коментар

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 3°C

Облачно

Среда
Делумно облачно
Макс: 0°C, Мин: -4°C

Четврток
Делумно облачно
Макс: 2°C, Мин: -7°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – Титова Совладетелка (31)
Власта ништо не може да ја замени.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
(ФОТО) Монт Еверест во две милијарди пиксели
Сигурно сте виделе илјадници фотографии од Еверест, но ништо слично на ова...
Апокалипса - сега или кога?
Крајот на светот предвиден за 21 декември не е единствен суден ден кој човечкиот род го смислил за себе - тука се и трет...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |