Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
31.01.2012, 13:24
Сменет селекторот на борачите ГлигоровДо изборот на нов кормилар, репрезентацијата ќе ја води рускиот тренер Гари Модосјан

На последната седница на Управниот одбор на Федерацијата на боречките спортови беше донесена одлука за смена на досегашниот селектор на македонската репрезентација Страшо Глигоров. Ваква одлука и се очекуваше, бидејќи во последно време имаше многу недоразбирања на релација селектор - Федерација, па, едноставно, мораше да дојде смена на Глигоров, бидејќи тој, практично, и не ги водеше борачите на последните големи меѓународни настапи, ниту беше со нив на подготовки.

До изборот на нов селектор со најдобрите борачи на Македонија, кои се подготвуваат за настап на Европското првенство во Белград и за трите квалификациски турнири, на кои ќе се обидат да ја исполнат олимписката норма, ќе работи тренерот на Бучим од Радовиш, Русинот Гари Модосјан. (М.М.)

Статијата е прочитана 447 пати.

Испрати коментарАнтиќ и Олимпијакос се вратија во игра за четвртфинале
„Мавровски меморијал“ по 49. пат
Ферари ја откажа промоцијата
Клиперси ја прекинаа црната серија во Јута
Меси промаши пенал за победа на Барса
Интер не победи и покрај четирите голови на Милито
(ФОТО) Најмалку 74 загинати по фудбалски натпревар во Египет
Судењето на Тери за „расизам“ одложено по Европското првенство
Вознијачки го отпушти тренерот
Мемфис подобар од Денвер по продолжение
Атлетик на чекор до финалето во „Кралскиот Куп“
Јунајтед се израмни со Сити на врвот на Премиер лигата
Нов Зеланд и Ангола први пречки на патот до Лондон
„Л’Екип“ контра ЕХФ за Лазаров
Билетите за Гетеборг во продажба од утре
Владо Илиевски пред трансфер во Локомотив Кубан
(ВИДЕО) Клиперси го поразија лидерот Оклахома
Михајловски очекува ракометарите да играат на Олимпијадата и на СП
Мајами го доби дербито на Истокот
Милан го одржува чекорот со Јувентус
Работнички поразен од Црвена Ѕвезда

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, -3°C

Слаби снежни врнежи

Четврток
Слаби снежни врнежи
Макс: -1°C, Мин: -6°C

Петок
Мешавина од дожд и снег
Макс: 3°C, Мин: 0°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |