Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
21.09.2012, 17:21

Блок-билетите за Хрватска и Србија по 200 денари?

Конечната одлука за билетите за мечевите против Хрватска и Србија, ФФМ треба да ја даде во првите денови од октомври, откако ќе заседава Управниот одбор

Навивачите на фудбалската репрезентација на Македонија ќе можат да ги проследат по вкупна цена од 200 денари квалификациските натпревари од групата А за Светското првенство 2014 во Бразил против Хрватска и Србија на арената „Филип Втори“. Во Фудбалската федерација на Македонија размислуваат за средбите од второто и од третото коло закажани за 12 и 16 октомври да пуштат блок-влезници, со тоа што за Источната и за Западната трибина тие би чинеле 200 денари, а за Северна и за Јужна цената ќе бидат 700 денари. Фановите што ќе сакаат да проследат само еден натпревар од квалификациите за СП ќе треба да издвојат 400 денари (север-југ) или 150 денари (исток-запад).

Конечната одлука за билетите за мечевите против Хрватска и Србија, за кои уште по враќањето на репрезентативците од Шкотска има голема заинтересираност во Македонија, ФФМ треба да ја даде во првите денови од октомври, откако ќе заседава Управниот одбор.

Голем интерес за квалификациските мечеви пројавија и гостинските навивачи. Но, според правилата, ФФМ одобрила само по 1.600 билети за двата меча, иако неофицијално, побарувањата биле неколкупати повеќе. Цената на билетите за хрватските и српските навивачи ќе се движи од 20 до 40 евра.

Дуелите со Хрватска на 12 октомври и со Србија четири дена подоцна во Скопје се закажани за во 20,30 часот. (М.К.)


Статијата е прочитана 1008 пати.

Испрати коментар„Црвеното дерби“ за Јунајтед
Фетел триумфираше во Сингапур
Убиен поранешниот светски шампион Сандерс
Мурињо најави враќање во Англија
Нетси ќе играат во новата „Барклис арена“
Реми за Вардар Про во Загреб
Металург убедлив против Борац во СЕХА лигата
Пол позиција за Хамилтон во Сингапур
Баерн Минхен се врати на чело на табелата во Бундес лигата
ЖРК Металург поразен од Бјосен
Ајнтрахт ја продолжи серијата победи во Бундес лигата
Монпеље спаси бод против Сент Етиен
Металург по чудо во Норвешка
Јонуз ја „доби“ ФФМ во Лозана
Константин го сопна МЗТ Скопје
Скратена претсезоната во НХЛ
Ибраими стрелец против Панатинаикос
Татран бара службена победа над Металург и 15.000 евра
Јаневски ги подучува македонските тренери
Вардар со двајца голмани на теренот против Еуромилк!
Европскиот првак пресилен за вардарки
Лацио го чека пекол на „Вајт харт лејн“
Јуве го запре Челзи, Меси ја спаси Барса
Швајцарија - Чешка на стартот на Дејвис куп 2013
Адамс го доби златото од Лондон
Венус ќе дебитира на Хопман куп
Челзи ја почнува одбраната на европската круна
Роналдо ги воскресна „кралевите“
Металург избрка пет фудбалери среде сезона
Македонија пак ќе падне на листата на ФИФА
Честитка за Пандев и од Мурињо
Сити по круната на „кралевите“
Еден-два победа на Илиоски и на Томовски во Грција
Мејсон ново засилување во Работнички?
Чешка трет пат финалист во Дејвис купот
Пирова победа на одбојкарите над Австрија
Мацари - Пандев е идеален играч
Шпанија во финалето на Дејвис купот
Интер славеше победа на гостувањето кај Торино
МЗТ Скопје го освои Меморијалот „Делибашиќ

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 10°C

Ведро

Недела
Ведро
Макс: 28°C, Мин: 13°C

Понеделник
Сончево
Макс: 30°C, Мин: 14°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (7)
Грубата смена на аѓутантот, генерал Рапо. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
(ИНТЕРВЈУ) Рихард Самел - Ми беше чест да го играм Шпиц
„Ми се допадна дизајнот на Дарко Митревски, Шпиц e со квалитети кои во тоа време беа монополизирани од нацистите: дисцип...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |