Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
26.08.2012, 13:43

Ѓорѓиев: Владата функционира во полн состав и со полн капацитет

Граѓаните треба да бидат спокојни, бидејќи функциите на системот се извршуваат редовно, соопшти владиниот портпарол

Владата на Република Македонија функционира во полн состав и со полн капацитет во добра кондиција, а функциите на системот независно дали се економски, политички или општествени се извршуваат редовно и граѓаните треба да бидат спокојни, изјави портпаролот на Владата, Александар Ѓорѓиев, одговарајќи на новинарско прашање.

Во врска со средбата на претседателот на Владата и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, со лидерот на ДУИ, Али Ахмети, портпаролот рече дека Владата официјално не коментира и не информира околу средбите на премиерот со кој било од лидерите на политичките партии што ја сочинуваат владината коалиција, а во поглед на вчерашната средба потврди дека информациите пласирани во јавноста ја отсликуваат рамката во која се движеле разговорите помеѓу Груевски и Ахмети.

Околу можностите за нова средба со кој било од лидерите на партиите во владината коалициија, рече дека нема детали кога временски би се одржала определена средба, но додаде дека е редовен принцип на функционирање на премиерот и претседател на ВМРО-ДПМНЕ да остварува редовни средби со сите лидери на политичките партии кои ја сочинуваат владината коалиција и во рамки на тоа, особено и со претседателот на втората по големина партија во коалицијата, ДУИ, Али Ахмети.


Статијата е прочитана 756 пати.

Испрати коментарГолема Богородица во Берово
Изгаснат пожарот во рафинеријата во Венецуела
Помали плати и чинови за војниците провокатори
Канабисот е штетен за мозокот
(ФОТО) Иванов на литургија за Пресвета Богородица на Матка
Њу Орлеанс директна цел на нов ураган
(ФОТО) Пожарот застана до Гевгелија
Исчистена тетовската дива депонија
Илјаз Халими претседател на Централното собрание на ДПА
Иванов - Дијалогот е решение за владината криза
Гевгеличанец со такси превезувал мигранти од Пакистан
ОН бара Г-20 да договорат мерки за сузбивање на скокот на цените на храната
Бројот на жртвите во пожарот во Венецуела се искачи на 48
Електронска аукција за набавка на моторни возила во МВР
ОН - Животот во Појасот Газа ќе биде невозможен по 2020 година
Хотелскиот бренд „Кемпински“ доаѓа во Македонија
Експлодираше бомба пред Националната банка во Атина
Судењето против менаџерите на „Маѓар Телеком“ одложено на неопределено
Удавено момче извлечено од водите на Дебарското езеро
Владина делегација во посета на САД и Канада
Православните христијани го празнуваат Успението на Пресвета Богородица
„Унилевер“ - Сиромаштијата се враќа во Европа
СДСМ предлага намалување на мандатните казни и воведување на мерката опомена
Законот за бранители пред пратениците на 10 септември
Уништен тревникот пред Зоолошка
НАТО затвори 202 бази во Авганистан
На забава обезглавени 17 лица во Авганистан
Богов - НБРМ останува доследна на политиката на стабилен курс на денарот
СДСМ бара да се намали акцизата за горивата
Државно земјоделско земјиште за социјалните случаи
Загинатиот кај Матка е израелскиот бизнисмен Гидеон Сандел
Активни осум пожари во Македонија
Честитка од Груевски по повод Успение на Пресвета Богородица
Кои ќе бидат најбогати во 2050?
Бензините поскапуваат за 2,5, а дизелот за 1,5 денари по литар
Пуштен во употреба интернет портал за патувања со автобуски превоз
(ФОТО) „Гринпис“ повторно протестира на Арктикот
Евакуиран уште еден ромски камп во Франција
Ставрески - Денарот е стабилен, нема причина за менување на курсот
Израелски турист загина на Матка
„Аман“ денеска повторно на протест, бара поддршка од ССМ
Нема „корекција“ на границите на Косово
Девет жртви од „Исак“ на Карибите
Пад на вредноста на акциите на „Самсунг“ по судската пресуда
Покриени пред и зад камерите
Бесплатно лекување за пензионерите со ниски пензии
Опозицијата бара итни мерки за скротување на поскапувањата
Две девојки од „Пуси рајот“ избегаа од Русија
Атина задоволна од средбите со европските партнери
Панихида за убиените работници на „Бриони“
Почина Нил Армстронг, првиот човек кој стапна на месечината
Владиниот економски тим идната недела во Северна Америка
Пронајдени коски од досега непознат вид на диносаурус на југот од Франција
Шеќеринска - Груевски и Ахмети намерно создаваат политичка криза
Македонец притворен во Солун, го поставил знамето со 16-крако сонцеsatanco, 26.08.2012 15:32:50
ovoj e ili lud ili se pravi lud. misli na VLADITE FUNKCIONIRAAT VO POLN SOSTAV . A BOGAMI I PREMIERITE
pile, 26.08.2012 15:54:56
,,Владата на Република Македонија функционира во полн состав и со полн капацитет во добра кондиција, а функциите...се извршуваат редовно и граѓаните треба да бидат спокојни(A.Gj.)Go zamoluvam G-dinot portparol na Vladata na R.Makedonija da objasni, kako toa funkcijata na Vladata vo izminatiot 6 godisen period pa i sega se odviva bez politicki potresi i narusuvanja,mislam kadrovski smeni ili baranje odgovornost od nekoj od clenovite na Vladata, a sepak vo kontinuitet od 6 godini Republika Makedonija dobiva negativni ocenki za funkcioniranjeto na pravnata drzjava i vladeenjeto na pravoto,sostojbata so covekovite prava i slobodi, i drugi demokratski Evropski vrednosti, a kruna na se e ocenkata od posledniot izvestaj na Stejt departmentot na SAD za 2011 godina,kade e posocena izvrsnata Vlast-Vladata za nemozjnosta za obezbeduvanje na uslovi za vladeenje na pravoto, ili mozjebi kondiciono spremnata Vlada ne go priznava, ili za nea toa e nesto minorno a e OGROMNA STETA ZA DRZJAVATA.
Реален, 26.08.2012 16:10:36
Владата функционира во полн состав и со полн капацитет, или во превод - СЕ КРАДЕ СО ПОЛН КАПАЦИТЕТ.
mitre, 26.08.2012 17:35:10
EEEEEEEEEEEEEEE fala ej sega nema da se sekiram kako da preziveam stom mi kaza vladava da bidam spokoen ili pokoen ne gi razbrav dobro izgleda cekaj pak kje procitam

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 22°C

Ведро

Вторник
Ведро
Макс: 29°C, Мин: 11°C

Среда
Сончево
Макс: 33°C, Мин: 12°C
овозм��жено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Канабисот е штетен за мозокот
Пушењето канабис за време на младоста штетно влијае врз мозокот, е заклучок на студијата на научници од Нов Зеланд, која...
Кои ќе бидат најбогати во 2050?
Можете ли да поверувате дека до 2050-та година Нигерија и Египет економски ќе ја престигнат Германија? А кои ли ќе бидат...
Покриени пред и зад камерите
Веќе еден месец Египќаните можат да ја гледаат телевизиска станица Мариа ТВ. Нејзината програма ја водат целосно покриен...
(ФОТО) „Гринпис“ повторно протестира на Арктикот
Ова е веќе втор обид на „зелените„ во последните три дена да го насочат вниманието кон проблемот со експлоатацијата на п...
Пронајдени коски од досега непознат вид на диносаурус на југот од Франција
Во близината на Екс-ан-Прованс на југот од Франција се пронајдени остатоци од досега непознат вид на диносаурус, наречен...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |