Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
05.06.2012, 14:20
Суслина три години во ВардарРуската ракометна легенда Ина Суслина во наредните три години ќе го носи црвено-црниот дрес на македонскиот женски суперлигаш Вардар

„Одлуката да дојдам во Македонија беше чисто професионална. Од тоа што можев досега да го забележам тука, можам да кажам дека сум презадоволна и од луѓето и од условите. Раководството одлично ме прифати и се надевам дека со Вардар ќе продолжам со успесите“, изјави големото засилување за вардарки на голманската позиција на денешната официјална промоција во хотелот „Александар палас“.

Во освојувачката на златниот медал на Светското првенство 2007 и на сребрениот на Олимпијадата 2008 во Пекинг тренерот Ристо Магдинчев гледа одлична можност за формирање на тимот на подолги патеки.

„Суслина е едн�� од алките што недостигаа во екипата, која имаме намера да ја градиме на подолг временски период. Во план сме да ангажираме уште две ракометарки, а крајната цел е пехарот од домашното првенство. Засега не можам да кажам дали ќе играме во регионалната лига, бидејќи се' уште немаме добиено гаранции за конечниот календар“, изјави Магдинчев. (Љ.В.)

Статијата е прочитана 862 пати.

Испрати коментарЈувентус се засили со Асамоа и со Исла
Чави ги искритикува играчите на Реал
Ѓоковиќ и Федерер со пресврт до полуфинале
Македонија повторно под „стотката“ на ФИФА-листата
Шпанија најскапа репрезентација, Ирска на последно место
Бостон на чекор до големото НБА-финале
Надежите и дадоа пет гола на Данска и - загубија!
Вучичевиќ ново име во Металург
Стосур - Ерани прво полуфинале на Ролан Гарос
Роналдињо во Атлетико Минеиро
Манчестер Ј. и Борусија (Д) се договорија за Кагава
Блажевски и Маринова на ОИ во Лондон
Данска шанса на генерацијата
Оклахома го презема водството во западното финале
Холандија се откажа од организација на Европското првенство
Паднаа седмиот и осмиот носител на Ролан Гарос
Прозивката без Гечевски и Чековски
(ЕКСКЛУЗИВНО) Селебрити веселбата на Пандеви
Бостон израмни со Мајами по продолжението
И Хоризонт Турново остана во Прва лига
Почнува операцијата „Лондон“
Македонија избори пласман на Европското првенство во ракомет
(ВИДЕО) Пандев го кажа судбоносното „Да“ и пред Бога
Тетекс го сочува прволигашкиот статус
Оклахома израмни на 2
Перо Антиќ со Олимпијакос стана шампион на Грција
Бостон се врати во игра во финалето на Истокот
Надежите им подарија бод на Фарски Острови
Прв пораз за Сан Антонио по 20 победи
Вардар доби дозвола од УЕФА за настап во еврокуповите
Горан Пандев останува во Наполи!
Страмачони на клупата на Интер до 2015 година
Ракометарките чекор поблиску до ЕП
Македонија е за промени во ФИБА-Европа
Убиен македонскиот ексолимпиец Гаџиханов

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 19°C

Ведро

Четврток
Сончево
Макс: 29°C, Мин: 13°C

Петок
Сончево
Макс: 31°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |