Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
06.03.2012, 13:37

Загреб со рекордна победа во СЕХА лигатаПротивникот на Металург во четвртфиналето на ЛШ ја декласира Црвена Звезда со неверојатни 25 голови разлика (50:25)

Ракометарите на Загреб Кроација Осигурање со рекордни 25 голови разлика ја совладаа Црвена Ѕвезда во натпревар од регионалната лига. Конечниот резултат на заостанатиот натпревар од 17.коло во Сеха лигата одигран вчеравечер во Загреб изнесуваше 50:25.

Хрватскиот претставник е следниот противник на двете најдобри македонски екипи кои учествуваат во оваа лига. Во четврток на 8 март, Загреб Кроација Осигурање гостува во Скопје кај Вардар Про, додека на 11 март во Вараждин, како домаќин ќе игра против Металург.

Македонскиот првак Металург утре и в четврток ќе одигра два натпреври против екипата на Босна Сараево и тоа како домаќин во својата сала „Автокоманда“.

Табела: Вардар Про 44 бода (18 натпревари), Загреб 41 (16), Татран Прешов 37 (17), Металург 36 (15), Нексе 33 (18) итн.
Статијата е прочитана 377 пати.

Испрати коментарМакедонија со пад од едно место на ФИФА листата
Протест пред ФФМ против Хаџи-Ристески
Арсенал за малку до чудо против Милан
Македонија потопена на „Кантрида“
Мечот Вардар - Загреб одложен поради смртта на директорот Калеб
Нов пораз на Торус во регионалната БИБЛ лига
Абрамович го сака Јоаким Лев на клупата на Челзи
Де ла Роса нов лидер на возачите
Британските олимпијци советувани да престанат да се ракуваат
Леванте се врати на четвртото место во Примера
Оклахома му одржа лекција на шампионот
Паралелки за фудбал, кошарка, ракомет и тенис
Малиот кристален глобус во слалом за Шилд
Интер се спаси од пораз во дуелот со Катанија
МЗТ Скопје без проблеми на гостувањето кај Торус
Нова победа на Вардар Про во СЕХА лигата

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 2°C

Облачно

Четврток
Мешавина од дожд и снег
Макс: 8°C, Мин: 1°C

Петок
Обилни врнежи
Макс: 10°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |