Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
31.08.2012, 13:17

Две момчиња натепани на „Пиволенд“

Двајца тинејџери биле натепани за време на оддржувањето на „Пиволенд“ пред спортската сала „Борис Трајковски“ во Скопје. Инцидентот, како што соопшти полицијата, се случил вчеравечер кога шестмина напаѓачи, без повод и причина, со клоци и со тупаници почнале да ги удираат двете момчиња на возраст од 19 години.

Тинејџерите се префрлени во Ургентниот центар во Скопје, а кај едниот од нив се констатирани тешки повреди: фрактура на раката и на долната вилица. По напаѓачите се трага. (Г.А.)


Статијата е прочитана 2184 пати.

Испрати коментарМакедонски државјани уапсени во Чешка
Утре почнува учебната 2012/2013 година
СДСМ со митиг во Кавадарци ќе го промовира кандидатот за градоначалник
Повисока парична помош в година
Проверка на научните трудови преку база за плагијати
Кралев - Преименување училишта без согласност на МОН е спротивно на законот
Бебе загина, а 40 лица се повредени во автобуска несреќа во Франција
Почна самитот на АПЕК во Владивосток
Mинистерот Попоски на Бледскиот стратешки форум
Д��ајца виничани затаиле 6,3 милиони денари данок
Брахими - Неопходна е итна промена на режимот во Сирија
Македонија се наметнува на светската инвестициска карта
МАПАС ќе биде регулаторно тело независно од Владата
Китев - Ќе го направам Кавадарци пристојно место за живеење
Потпишан Меморандум за отворено небо меѓу Македонија и Холандија
Кралев - Чаир незаконски ги преименува училиштата
Владата воспоставува Информатичко форензичка лабораторија
Ограбено казиното „Астра“ во Скопје
Десет активни пожари низ Македонија
Грчката полиција откри синџир за детска порнографија
Стартува новиот инструмент задолжница
Самоубиствени напади пред американска база во Авганистан
Владиниот тим претстави бизнис можности во Мајами
Груевски на изборната конвенција на Републиканците
Жирафата нов жител на Зоолошката во Скопје
ССМ бара евтината струја од 19 часот
Растат и невработеноста и инфлацијата во еврозоната
Апелацискиот суд донел одлука за „тигарот“ Спасов
Суспедираната докторка нема да се казни
(ФОТО) Tабли со нови имиња на чаирските основни училишта
„Орка холдинг“ продаде 50 проценти од уделот во МПМ на „Интернет Груп“
Младите не сакаат да почнуваат бизнис, повеќе се за готови работни места
Поранешниот директор на РТС пуштен на слобода по десет години затвор
Березовски го загуби спорoт со Абрамович од 3,2 милијарди фунти
Попоски не прима извештај без „македонски“
Патарините од октомври под надлежност на Агенцијата за патишта
Кинезите вложуваат во ореви
Јахјага - Подготвени сме за продолжување на дијалогот
Уапсен убиецот на двете жени во Русија
Асанж очекува да остане до една година во амбасадата на Еквадор
Пентагон го предупреди авторот на книгата за ликвидирањето на Бин Ладен
Ќе се повтори аукцијата за набавка на возила за полицијата
Владиниот тим во Тампа ја почна посетата на САД
Цените на храната во светот драматично растат
Заврши конвенцијата на републиканците во Тампа
Униформираните на протести во Атина
Ќе избере ли „Кемпински“ локација за хотел во Македонија
СДСМ - Урбанистичкиот план е противзаконски
За смедеревка 10 денари, за вранецот 12 денари за килограм
Претседателот на Турција во болничка постела
Уа��сен поранешниот директор на правниот сектор во „Њуз оф д ворлд“
Со 30 милиони евра Владата ке ја спасува металургијата
Шише со порака пронајдено во Северно Море по 98 години
Бошкоски не даде исказ за Тушевски, му се воспалила вилицата
Операторот „Вип“ одбележува пет години работа во Македонија
Придавката „македонски“ се враќа во извештајот на ЕК?
Адеми - Владата и коалицијата функционираат во полн состав
Рестартирана кланицата за живинско месо „Пилко“
Асанж ја критикува Шведска дека не е неутрална
Четврто прскање против комарци
Филе-Грубјешиќ - Дијалогот Белград-Приштина за мир во регионот
Самитот на неврзаните во Техеран е темна дамка за човештвото
Недостигот од вода ќе ги натера луѓето да станат вегетаријанци
Македонија и САД заедно ќе ги спроведуваат законите
(ФОТО) Почна Cамитот на неврзаните во Техеран
Стогодишник повредил 11 лица во сообраќајка
Загина велосипедист на патот Прилеп - Битола
Промоција на проектот „Размена на документи по службена должност“
Груевски - Македонија нуди најниски трошоци за водење бизнис
Пол Рајан го обвини Обама дека е „истрошен претседател“
Канадски компании заинтересирани за бизнис во Македонија
Кина купува авиони Ербас за 3,5 милијарди долари
Пол Рајан официјално потпретседателски кандидат на републиканците„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 25°C

Ведро

Недела
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 14°C

Понеделник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Класичните светилки отидоа во историјата
Со забраната Европа планира да заштеди околу 1 отсто од годишната потрошувачка на електрична енергија или тоа е производ...
Кинезите вложуваат во ореви
Кинезите ги инвестираат парите во некои прилично чудни работи, имено во ореви. Вртењето на ореви во дланката ја стимулир...
Недостигот од вода ќе ги натера луѓето да станат вегетаријанци
Хидролозите предупредуваат дека за производство на месо се троши пет до десет пати повеќе вода отколку за производство н...
Шише со порака пронајдено во Северно Море по 98 години
Во него имало поштенска картичка од пет пени, сума која денеска има безначајна вредност, но пред еден век била примамлив...
(ФОТО) Американка опседната со чевли
Дарлин Флајн (57) од Калифорнија има неверојатна колекција од 16.400 чифта чевли, со што го урна сопствениот рекорд за н...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |