Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
17.09.2012, 13:58
Ни кралицата не може да ги запре сликите на КејтПринцот Вилијам го поистоветил овој случај со случувањата кои доведоа до смрт на неговата мајка, принцезата Дајана, па одлучил по секоја цена да ја заштити својата сопруга

Италијанскиот магазин „Ки“ објави специјал на 19 страници со 18 необјавени разголени фотографии на принцезата Кејт, под наслов „Кралицата е гола“. Главниот уредник на овој магазин Алфонси Сињорини вели дека ни јавување од кралицата не би го запрело објавувањето на папарацо - фотографиите на Кејт Мидлтон.

Принцот Вилијам го поистоветил овој случај со случувањата кои доведоа до смрт на неговата мајка, принцезата Дајана, па одлучил по секоја цена да ја заштити својата сопруга.

Издавачката куќа „Мондадори“, која е во сопственост на семејството Берлускони, во француското издание на магазинот „Клосер“ објавила неколку фотографии на идниот кралски пар, на која принцезата има разголени гради, а по тужбата на кралското семејство, уште попровакативни фотографии најави италијанскиот таблоид.

Уредникот на магазинот „Ки“, Антонио Сињори изјавил дека не се плаши од тужба во Италија, зашто фотографиите се направени на јавно место, без нарушување на приватноста.

- Тие слики не се навредливи и не се производ на лош вкус, ниту морбидни и не нарушуваат ничие достоинство, како на пример, фотографиите на принцот Хари, објавени во Британија - изјавил Сињори.

Од друга страна, изнервираниот принц Вилијам, најмногу би сакал да ги види зад решетки оние кои се одговорни за превземање и објавување на фотографиите на неговата сопруга. Тoј се почувствувал навреден и поради тоа што папараците трчале по неговата мајка, принцезата Дајана, кој бегајќи од нив и загинала, па одлучил да ја заштити Кејт, ветувајќи и' дека нема да ја доживее истата судбина.Статијата е прочитана 3188 пати.

Испрати коментарМозаик во форма на солза во чест на Тоше
Андријана Будимир се сврши и останува во Македонија
Полна сала на „Манаки“ за „Скопје ремикс“
(ФОТО) Ќе се обновува конак во „Св. архангели Михаил и Гаврил“
„Матица ексклузив“, отворен новиот мултимедијален центар
„Блуз и соул“ вечерва со посвета на Хендрикс
Роби Вилијамс стана татко на Теодора Роуз
Крагуевачки Фиат 500Л претставен во Белград
(ФОТО) Милчо Манчевски стана национален уметник
Францускиот суд пресуди во полза на Кејт и Вилијам
Привршува изборот на најдобри евергрини
Градоначалникот Блумберг ја почна војната со дебелината
Моника Левински пишува книга за аферата со Клинтон
Одличен прием за „Смртта на човекот на Балкан“
Семејството ја закопа и пепелта на Ејми Вајнхаус
Македонскиот балет со „Самсон и Далила“ во Сараево
Наградата „Дијалог“ за млад истражувач доделена на Александра Велева
(ФОТО) Трочлениот екипаж на МВС успешно се врати на Земјата
Жените на Тито
Митревски - „Трето полувреме“ се држи до фактите
„Браќа Манаки“ отворен со премиерата на „Трето полувреме“
(ИНТЕРВЈУ) Катрин Денев - Европскиот филм има душа
Промоција на уличниот магазин „Лице в лице“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 17°C

Делумно облачно

Среда
Делумно облачно
Макс: 27°C, Мин: 14°C

Четврток
Обилни врнежи
Макс: 20°C, Мин: 5°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (4)
Хрушчов го викал Тито социјалистички цар. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Расте влијанието на салафистите по Арапската пролет
Растечкото влијание на ултраконзервативни салафистички групи, кое следеше по Арапската пролет, е предизвик за умере...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |