Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
01.02.2012, 15:29
Цртани филмови со Македонската филхармонијаКонцертот насловен „Цртани филмови со Македонската филхармонија“ репризно ќе се одржи в сабота со почеток во 12 часот во Домот на АРМ

Поради големиот интерес, Македонската филхармонија ќе им овозможи на најмладите уште еднаш да уживаат во концертот проследен со видеоматеријали од нивните омилени цртани филмови.

Концертот насловен „Цртани филмови со Македонската филхармонија“ репризно ќе се одржи в сабота со почеток во 12 часот во Домот на АРМ. Диригент на концертот е Ле Фи Фи, а билетите се во продажба на билетарницата на Македонската филхармонија во Домот на АРМ, по цена од 150 денари.Статијата е прочитана 514 пати.

Испрати коментар3-Д во Скопје со експлозивната Пина Бауш
Ретроспектива на кратки, анимирани и документарни филмови од Полска
Специјална награда за Македонија на МИДЕМ 2012
Мариса Томеи обвинета за поплавување на нејзината зграда
Почина добитничката на Нобеловата награда, Вислава Шимборска
(ФОТО) Луда, луда мода на Џани Моларо
Самостојна изложба на Петра Јовановска Ристовска во Безистен
Хелена Кристенсен рекламира долна облека и на 43 години
Лејди Гага сака дете, но само од Италијанец
Лаушевиќ задоволен што доби српски пасош
„Чувства. О. Сеќавања“ - нова книга за клавијатуристката од ЕКВ
Карл Кокс во Белград на 28 април
Софија Вергара најпосакувана жена на светот
Јанг работел со Џобс на нов формат за продукција на звук
Благој Нацоски во опера со прочуениот Андреа Бочели
Драмскиот театар ќе постави шест премиери во 2012
(ФОТО) Кира Најтли во ново секси издание за „Џи Кју“
„Кармина Бурана“ повторно во МОБ
Синтија Никсон - Бисексуалка сум, одбрав хомосексуална врска
И Министерката за култура се сретна со принцот Мајкл
„Феникс“ најавува многубројни настани на „Фестивалот на чајот и читањето“
Џоли и Пит им забраниле на децата да читаат за нив на Интернет
Tрибина во чест на Кирил Ристоски во МНТ

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 0°C

Магла

Петок
Мешавина од снег и замрзнат дожд
Макс: 2°C, Мин: -1°C

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 3°C, Мин: 1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Забава | Хороскоп |