Број 2870  среда, 24 декември 2008
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Наука
Фељтон

Претходен број


Site Meter
За кого ли агитираат партиите?

По Букурешкиот самит во април, земјава перманентно се наоѓа во изборна кампања, додека се' друго е во мирување
ПОРТРЕТ
Поради кризата, министерот за финансии, Трајко Славески, стана фронтмен на Владата
Чешки скептицизам за почеток на преговорите на Македонија

5 ПРАШАЊА
Пресудата ќе биде само трофеј за на ѕид, вели професорот Љубомир Фрчкоски
Браќата од Дебар осудени за тероризам во САД
Будимир бара 150.000 евра отштета од Лилја
Стимулацијата за трето дете пред Уставен суд
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Анкета
Споменик на Александар Македонски на скопскиот плоштад:
За
Против
Вкупно 4770 гласа
ЕДИТОРИЈАЛ
Љупчо Поповски
Поглед
Маја Томиќ
Кич-митологии
Венко Андоновски

И мажите ги „тресе“ климакс
Дијамантите се засекогаш, но не за овој Божик


Втора страница
Судството го свитка 'рбетот под притисок
За кого ли агитираат партиите?
Јулија Тимошенко
Карикатура
Verbatim
Струја „од ракав“
На прво место
Чешки скептицизам за почеток на преговорите на Македонија
Стимулацијата за трето дете пред Уставен суд
ДУИ и ДПА бараат Албанец да ја спроведува лустрацијата
Владиците си ги мијат рацете од криминалот со „Изгрев“
Политика
Топтан- Секое дете во Турција знае за Битола
Гафовите покриени со лојалноста
Владата појаснува зошто бил тужен професорот Фрчкоски
Амбасадорски брифинг со претседателот и со премиерот
На проверка обвинувањата за корупција во медиумите
ПДП бара нов политички пакт меѓу Македонците и Албанците
Рејтингот на Талески ги стави на мака опозиционерите
Косовците пак вадат гранични камења
ЛДП ќе оди самостојно на локалните избори
Поддршка на проекти во Транспорт
НСДП бара економски совет
Македонија
На Детската клиника бебиња се боцкаат со диво увезени вакцини
Кељот и луцерката ја чистат велешката почва од тешките метали
Годишнина на Гостивар
Откажан протестот на стоматолозите
Се' уште без нови директори на клиниките
Мариовска Штавица без елементарни услови за живеење
Економија
Бизнисмените нудат свои мерки - ќе има ли Владата слух?
Државата да не се меша во банкарството
Македонскиот БДП понизок за 70 отсто од европскиот
Годинава двојно повеќе извештаи за перење пари
Славески уште не знае дека се укинати патриотските сметки
Брутото ќе и' донесе на УЈП плус два милиона евра месечно
Ќе имаме ли државно лото?
Хроника
Будимир бара 150.000 евра отштета од Лилја
Директорите на „Агроплод“ и „Свислајон“ лажно си давале заеми
Браќата од Дебар осудени за тероризам во САД
Трговците со луѓе минуваат неказнето, оти жртвите се плашат да сведочат
Едиторијал
Национален срам
Мислења
Три промоции и 100 кози
Скопје
Саниран дефектот на водоводна мрежа на „Д. Чуповски“
Разгорена војната помеѓу Советот и градоначалникот на Аеродром
Две третини од Скопје немаат ДУП
„Улици и патишта“ се поднови со шест машини
Забава
Напнатоста расте пред крајот
Се бори за живот?
Писма
Спас од глутниците
Предновогодишно вапсување
Свет
Неуспешно лансирање на проектилите „булава“
Писмото со кое беше нападната Каролина Кенеди било лажно
Дијамантите се засекогаш, но не за овој Божик
Деведесет години на Хелмут Шмит
Понижувачки пораз на Британија во ирачкиот парламент
Експремиерот Мартенс ќе посредува за нова белгиска влада
Извозниците на гас најавија дека нема да има евтино „сино гориво“
Пекинг ги бара Кинезите од затворот Гвантанамо
Воен удар во Гвинеја по смртта на претседателот
Култура
Откриени спомен-обележја на Рацин и на Конески во ДПМ
Промоција на спотот „Македонија - вечна“ на Милчо Манчевски
Европските фондови за културата отворени за Македонија
Научни трудови посветени на Јован Ананиев
Необична промоција на „Индиго Бомбај“ од Јагода Михајловска-Георгиева
Македонскиот ПЕН-центар одржа Годишно изборно собрание
Новелата „Сликата на тетка Рашела“ од Томислав Османли во „Лос муестрос“
Концерт на пијанистката Јана Четелова
Спорт
„Тојота“ останува во Ф1 и покрај загубата
Македонија во Загреб наместо во Вараждин?
ШАХ - Победнички потег
Пет млади струмичани на списокот на Христо Стоичков
Холифилд плаќа алиментација на 11 деца
Фудбалски вести
Пачовски фудбалер на годината
Пандев „амбасадор на мирот“
Лејкерси ја прекина серијата порази