Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
25.04.2012, 13:51

Седум меча суспензија за АртестКазната ја доби за ударот со лакот во главата на Џемс Харден од Оклахома на натпреварот во неделата во „Стејлпс центар“

Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Рон Артест, доби казна за настап на седум натпревари за ударот со лакот во главата на Џемс Харден од Оклахома на натпреварот во неделата во „Стејлпс центар“. Суспензијата ќе почне да ја издржува од последниот натпревар на Лејкерси во основниот дел од сезоната во НБА, а ниското крило и еден од главните играчи во одбраната ќе го нема во тимот и на стартот од плејофот. Неиграњето седум меча за него ќе значи губење и на речиси 348.000 долари од заработувачката.

Ударот што го остави Харден без свест му ја донесе десеттата суспензија на Артест во последните десет години. Тој ја има и најдолгата забрана за настап во историјата на лигата од дури 86 меча за инцидент на теренот, изречена во 2004 година, кога се качи на трибините во салата во Детроит за да се пресмета со навивачите.


Статијата е прочитана 344 пати.

Испрати коментарБарселона постигна седум голови на гостувањето кај Рајо
Неверојатен кам-бек на Клиперси
МЗТ Скопје на една победа до првата титула
Вардар про му се истури на Пелистер
Лазаров на фајнал фор во Лигата на шампионите
Ибрахимовиќ му порача на Берлускони
Новиот бран, засега, го одмина ФФМ
Дурент побрз од сирената, Леброн ги уништи Никси
Чикаго број еден, Шарлот со најлош скор во историјата на НБА!
Фени Индустри намали на 2
Тито Виланова на местото на Гвардиол��
Атлетико Мадрид и Атлетик Билбао во финалето во Букурешт
Металург на чекор до одбрана на титулата
Колекционерот на маратони Станфер ќе тр��а во Скопје
Мурињо - Ќе останам во Реал ако челниците ме сакаат уште
Тримесечна суспензија за Ристе Стефанов
Успешно враќање на Дерик Роуз
Работнички - Ренова во финалето на Купот на Македонија
Баерн преку пенал-рулетот во големото финале
Чави со повеќе додавања од целиот тим на Челзи
Во игра за Каракас и Тод Зафировски
„Џезерите“ обезбедија пласман во плејофот
Бункерот на Челзи ја симна Барса од европскиот трон
Полска ја враќа граничната контрола за ЕП
Галил Гилбоа нов шампион во БИБЛ лигата
Филаделфија обезбеди место во доигрувањето
Анжи го бара Пандев поради Ето
Барса под огромен притисок ќе ја докажува својата игра
Надал ужива во триумфот над Ѓоковиќ
Манчини - Се е во рацете на Јунајтед!
Јувентус се доближи до „скудетото“, нов кикс на Милан

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 16°C

Ведро

Вторник
Ведро
Макс: 28°C, Мин: 11°C

Среда
Ведро
Макс: 30°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |