Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
25.10.2012, 12:24
Студентка од Бразил ја продаде невиноста за 600.000 евраКатарина Миљорини (20) ја понуди невиноста на аукција за потребите за снимање на австралиски документарец

Студентката Катарина Миљорини (20) од Бразил откри дека својата невиност ја продала на онлајн аукцијата за 600.000 евра.

Катарина ја понуди невиноста на аукција за потребите за снимање на австралиски документарец. Маж од Јапонија платил 600.000 евра првпат да ја однесе во кревет. Катарина изјави дека ќе ги искористи парите, меѓу другото и за студиите по медицина во Аргентина, јави „The Sun“.

- Имам 20 години, одговорна сум за своето тело и не навредувам кого било. За мене, ова не е проституција. Кога некој нешто направи еднаш во животот, тоа неможе да се смета за негова професија, рече Катарина.

Таа пред да спие со Јапонецот ќе направи медицински прегледи за да се потврди дека навистина е невина, а потоа има десет дена да го задоволи Јапонецот со кој ќе помине најмалку еден час. Катарина претходно изјави дека се пријавила за овој проект за да собере пари и за сиромашните.

Во документарецот учествува и рускиот студент Александер Степанов, кој на својата невиност заработи многу помалку пари отколку Катарина. За него најдобра понуда е стигната од Бразил и изнесува 2.300 евра.Статијата е прочитана 3308 пати.

Испрати коментар„Македонски евергрин“ вечерва во Универзална сала
„Твоите = мои очи“, нов роман од Христо Петрески
Windows 8 конечно достапен на корисниците
Проекција на „Трето полувреме“ во Лос Анџелес
„Куќичка“ на Оливера Николова, македонски претставник за „Балканика“
Елизабет Тејлор најбогатa меѓу познатите покојници
Приходот на „Фејсбук“ се зголеми за 1,26 милијарди долари
„Животот е сон“ во чест на режисерот Цветановски
Комеморација за режисерот Цветановски на ФДУ
Во духот на Мајлс Дејвис, крајот го красеше „Скопски џез-фестивал“
Изложба и дебата во Национална галерија
(ФОТО) „Епл“ го лансираше iPad mini со 7,9-инчен екранkole, 25.10.2012 12:41:16
Ха, ха ... Значи оваа е бизнисмен, а? Оние што се продаваат за ситни пари, тие се курви. Тотално забегал светот!

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 5°C

Ведро

Сабота
Локални грмотевици
Макс: 21°C, Мин: 9°C

Недела
Локални грмотевици
Макс: 23°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (36)
Tито во дилема дали да се разведе од Јованка. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
(ФОТО) Обама гласаше во Чикаго
Со предвременото гласање тој стана првиот американски претседател кој гласал пред денот на изборите...
Верски профит во Мека
Милиони луѓе секоја година доаѓаат и и' носат милијарди долари на саудиската економија...
Доналд Трамп во отворена војна со Обама
Ќе даде пет милиони долари во добротворни цели ако Обама ги објави своите документи...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |