Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
31.01.2012, 23:25

Нов Зеланд и Ангола први пречки на патот до ЛондонДоколку завршиме на едно од првите две места во групата Д, во четвртфиналето вкрстуваме со двете првопласирани од групата Ц, која ја сочинуваат Русија, Доминиканска Република и Кореја.

Репрезентациите на Нов Зеланд и на Ангола ќе бидат противници на македонската репрезентација на предолимпискиот турнир што од 2 до 8 јули ќе се одржи во Венецуела, така одлучи вечерашната ждрепка во Каракас.

Доколку завршиме на едно од првите две места во групата Д, во четвртфиналето вкрстуваме со двете првопласирани од групата Ц, која ја сочинуваат Русија, Доминиканска Република и Кореја. На Олимпијадата во Лондон ќе патуваат победниците во полуфиналните натпревари, како и победникот во натпреварот за третото место.

„Морам да бидам задоволен бидејќи на новинарските прашања во пресрет на оваа ждрепка изјавував дека би сакал да се сретнеме со Нов Зеланд и со Ангола, или евентуално Јужна Кореја“, изјави селекторот Лазовски за МТВ при преносот од извлекувањето на групите за предолимпискиот турнир.

Во останатите групи ќе играат:

Група А: Грција, Порторико, Јордан.
Група Б: Литванија, Венецуела, Нигерија.
Група Ц: Русија, Доминиканска Република, Кореја.


Статијата е прочитана 3111 пати.

Испрати коментарАнтиќ и Олимпијакос се вратија во игра за четвртфинале
„Мавровски меморијал“ по 49. пат
Ферари ја откажа промоцијата
Клиперси ја прекинаа црната серија во Јута
Меси промаши пенал за победа на Барса
Интер не победи и покрај четирите голови на Милито
(ФОТО) Најмалку 74 загинати по фудбалски натпревар во Египет
Судењето на Тери за „расизам“ одложено по Европското првенство
Вознијачки го отпушти тренерот
Мемфис подобар од Денвер по продолжение
Атлетик на чекор до финалето во „Кралскиот Куп“
Јунајтед се израмни со Сити на врвот на Премиер лигата
„Л’Екип“ контра ЕХФ за Лазаров
Билетите за Гетеборг во продажба од утре
Владо Илиевски пред трансфер во Локомотив Кубан
Сменет селекторот на борачите Глигоров
(ВИДЕО) Клиперси го поразија лидерот Оклахома
Михајловски очекува ракометарите да играат на Олимпијадата и на СП
Мајами го доби дербито на Истокот
Милан го одржува чекорот со Јувентус
Работнички поразен од Црвена Ѕвезда„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, -7°C

Слаби снежни врнежи

Петок
Мешавина од дожд и снег
Макс: 3°C, Мин: 1°C

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 2°C, Мин: -2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Забава | Хороскоп |