Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
14.01.2013, 14:01

(ФОТО) СП ВЕСТИ - Жолт картон за РФМ од ИХФСелекторот Звонко Шундовски не се појави на официјалната прес-конференција по натпреварот со Катар

ФОТО: Петр Стојановски

Ракометната федерација на Македонија доби опомена од ИХФ поради доцнењето при излегувањето на терен на натпреварот со Чиле. Со оглед на тоа дека грешката е кај водичот, казна нема да има, но следниот ваков прекршок ќе биде санкциониран со 2.000 евра.

„Фалангата“ со билети на попуст

Влезниците за натпреварите во Севилја воопшто не се евтини за македонски стандарди, но постои можност за попуст ако се купува во продавниците на некои од спонзорите. Така, билет од 15 евра станува 9, а билет од 20 евра чини 12.

Македонскиот тим обезбеди поголем број купони за попуст, па „фалангата“ првенството го гледа со намаление од 40 проценти.

Пак ни го утнаа селекторот

И во вториот ден од првенството „официјален“ селектор на Македонија беше Андон Бошкоски, најавен така на семафорот во салата пред мечот со Катар.

Организаторот направи гаф и со Драган Начевски, кој не е единствениот претставен под погрешно знаме, во случајов со црногорското. Четири играчи на Исланд во официјалната брошура се сместени во тимот на Катар, а во составот на Чиле е претставен ракометар кој, наводно, има 14 години.Шундовски не дојде на прес

Селекторот Звонко Шундовски не се појави на официјалната прес-конференција по натпреварот со Катар. Образложението е дека кога Македонија победува, ќе доаѓа помошникот Андон Бошкоски, а кога ќе загуби ќе се појави, Шундовски за да ја понесе одговорноста пред јавноста. Но, ИХФ најверојатно, нема да го дозволи ова.

Редовен брифинг за новинарите

Македонскиот тим ја исправи грешката од олимписките квалификации во Гетеборг и за Светскиот шампионат реши секојдневно да организира брифинг со новинарите, надвор од вообичаените прес-конференции и индивидуални средби. (Р.Ѓ.)Статијата е прочитана 2053 пати.


Испрати коментарМЗТ Скопје поразен од Раднички
Со Исланд почнува вистинското
Фаворитите без проблем на стартот во Мелбурн
Пандев и Наполи се поблизу до Јувентус
Барса соборува рекорди
Тунис ја шокира Германија
Фалкао најави заминување во ПСЖ
Ван Перси и Видиќ му пресудија на Ливерпул
И тоа се случи - Лејкерси победија
(ФОТО) Преку Катар до осминафиналето
Докузовски и Лукоил пријателски се разделија

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 2°C

Магла

Вторник
Облачно
Макс: 9°C, Мин: 3°C

Среда
Локални грмотевици
Макс: 11°C, Мин: -2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (50)
Вдовицата на Тито стана обична граѓанка
Звукот треба да го инспирира слушателот
„Самата наративност на музиката дозволува апсолутно индивидуално доживување“, вели перкусионистот Гоце Наумов, член на г...
Непростливи неправди на „Оскарот“
Американската академија на филмски уметности никогаш им го нема доделено „Оскарот“ на легендите на филмот, како Алфред Х...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |