Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
06.10.2012, 18:31
Убедливи победи на Челзи и Манчестер СитиЕвропскиот првак подобар од Норич со 4:1, додека англискиот шампион го совлада Сандерленд со 3:0

Екипите на Челзи и Манчестер Сити остварија победи во денешните натпревари од 7-то коло во фудбалското пренство на Англија. Челзи иако пред својата публика губеше од Норвич, сепак забележа убедлива победа од 4:1, додека шампионот Манчестер Сити со 3:0 го совлада Сандерленд.

На останатите денешни натпревари беа постигнати следниве резултати: Вест Бромвич Албион - Квинс Парк Ренџерс 3:2, Свонси – Ридинг 2:2 и Виган – Евертон 2:2.

Со натпреварот Вест Хем и Арсенал кој ќе започне во 18 часот и 30 минути, ќе биде заокружена денешната програма.

Двојките за утре се: Саутемптон – Фулам (14:30 часот) Ливерпул – Стоук, Тотенхем - Астон Вила (16 часот) и Њукасл - Манчестер Јунајтед (16 часот).

Табела: Челзи со 19 бодови, Манчестер Сити 15, Евертон 14, ВБА 14, Манчестер Јунајтед 12 (натпревар помалку), Тотенхем 11 (натпревар помалку), Вест Хем 11 (натпревар помалку) итн.Статијата е прочитана 789 пати.

Испрати коментарМЗТ Скопје поразен во Подгорица
Вардар падна во Тетово
Илиевски и Цедевита паднаа во Сплит
Арената распродадена, Хрватска ја очекува пекол на „Филип Втори“
Осум гола на Лазаров во Целје
Триумф на Фетел во Сузука
(ФОТО) Металург го преслуша и Горење
Пол позиција за Фетел на Големата награда на Јапонија
Металург загреан за Горење
Пандев и Наполи надиграни во Ајндховен
Лазовски - Неуспехот во Венецуела беше пресуден за оставката
Ракометарките одиграа нерешено со Црна Гора
Кираџиев единствен македонски претставник на СП во полумаратон
Лазовски се повлекува од кошаркарската репрезентација
Нексе добра поука за Горење
Вардар казнет со 10.000 евра
Ставрев ќе го суди мечот Русија - Азербејџан
Балотели им ја скрати радоста на „милионерите“
Тодоров задоволен од победата, но не и од играта
Металург поразен од Нексе
Втора победа за МЗТ Скопје во АБА лигата
Финансиска полиција го „чешлаше“ Наполи
Светската лига во ватерполо без Македонија
Македонија падна седум места на ФИФА ��истата
Карабатиќ негира дека се обложил на мечот под истрага
„Металците“ не го потценуваат Широки
БАТЕ Борисов непријатно изненадување за Баерн

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 16°C

Делумно облачно

Недела
Претежно облачно
Макс: 28°C, Мин: 11°C

Понеделник
Делумно облачно
Макс: 22°C, Мин: 3°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (19)
Јованка ја смисли политичката егзекуција на Ранковиќ. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
На лице место. Зошто Џевахири Ајрулова го уби својот петгодишен син?
Утрински весник во селото Долно Јаболчишта во Велешко кое не памети такво грозоморно злосторство.

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Маг��зин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |