Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
24.04.2012, 14:40
Збогум за свршеникот, па во прегратка на Шон ПенДва месеца пред венчавката, 32- годишната манекенка Петра Немцова, на почетокот на април ја раскинала свршувачката со британскиот актер Џејми Белман (26) и утеха побарала кај бившото момче, оскаровецот Шон Пен

Петра и Шон имале кратка романса пред четири години, за време на еден многуте прекини на актерот со бившата сопруга Робин Рајт. Но се чини дека меѓусебната привлечност не исчезнала, па новото љубовно разочарување ја вратило убавата Чехинка во прегратката на 19 години постариот актер.

Двојката неодамна е виден на романтична вечера во ресторан во Њујорк.

- Петра не ги симна рацете од Шон. Цело време го милуваше по ногата и рамото. Шон изгледаше воздржан. Од ресторанот заминаа заедно – раскажал сведокот.

Непоправливиот заводник Пен, по разводот беше во кратка врска со Скарлет Јохансон. Немцова пред осум години доживеала љубовна трагедија, кога нејзиниот свршеник Сајмон Атли загина во цунами на Тајланд, додека парот бил таму на одмор.

Статијата е прочитана 1835 пати.

Испрати коментар„Драми“ од Дејан Дуковски промовирана во МНТ
Каде исчезна првата дама на Русија?
„Орбитал“ и „Паблик Енеми“ на „Скопје гори“
Со автобиографија ги вратил долговите
Линдзи Лохан ќе ја глуми Елизабет Тејлор
Шест дена во фокусот на книгата
Ексцентричниот Авнер ќе го отвори „Пaнфиз“
Светска премиера на „90 минути“ на Иво Трајков во Берлин
Доделени наградите на „Мајкрософт“ филмскиот фестивал
Младата Ева Богоевска на фестивалот „Сан Ремо Јуниор“
„Или-или“ со нови наслови и попусти на Саемот на книгата
Предавања на Виталиј Комар во Музејот на современа уметност
Заврши снимањето на серијата „Др. Хаус“
„Животот на Молиер“ - претстава за паметење
Жарко Лаушевиќ заработил 200.000 евра од својата книга

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 17°C

Ведро

Четврток
Сончево
Макс: 24°C, Мин: 9°C

Петок
Сончево
Макс: 27°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |