Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

СДСМ вечерва со митинг во Прилеп

Вечерва на градскиот плоштад ќе биде промовиран кандидатот на СДСМ за градоначалник на Прилеп, Хари Локвенец.

...

Интервју - Опозицијата манипулира со Законот за вработување

Спиро Ристовски, министер за труд и социјална политика...

Груевски - Четирите нови инвестиции значат четири илјади нови работни места

Премиерот потсети дека е прифатена понудата на турската компанија која конкурираше за рудникот „Тајмиште“ каде ќе бидат вработени околу 500 лица...

Вести
Германскиот парламент го одобри фискалниот пакт
Бундестагот и Бундесратот го изгласаа фискалниот пакт на ЕУ од 120 милијарди евра за раст, како и Европскиот механизам за стабилност. Во двете гласања имаше повеќе од потребното двотретинско мнозинство
Селмани: Декриминализацијата на клеветата ќе донесе поголема слобода
Претседателот на Здружението на новинари на Македонија Насер Селмани синоќа се сретна со со новинарите од струмичкиот ре...
Груевски: Четирите нови инвестиции значат четири илјади нови работни места
Премиерот потсети дека е прифатена понудата на турската компанија која конкурираше за рудникот „Тајмиште“ каде ќе бидат ...
Поранешен руски полицаец силувал и убил 23 жени
Сите го користат Фејсбук, но никој не го сака
Фејсбук еволуираше во „технократија“: еден вид влада што е водена од инженери кои ја вреднуваат ефикасноста пред се' друго
Кинеската астронаутка се врати на Земјата
Попоски: Немаме територија��ни претензии кон соседите
Силен земјотрес ја погоди Кина, 17 лица повредени
Иселениците не мора да вадат македонски пасош
Црна Гора ги започна преговорите за членство во ЕУ
Грците ги криеле посредниците во поткупот на „Маѓар телеком“
„Хеленик петролеум“ тврди дека има нафтени резерви
 
Магазин
Се разведоа Том Круз и Кејти Холмс
Веќе некое време се зборуваше дека нивниот брак е во криза, а добро информираните тоа го препишуваат на религиозниот фанатизам на Том Круз, кој припаѓа на Сајентолошката црква
„Директор’с кат“ - концерт на музичарите од „Пенелопе икс“
Концертот на членовите на „Пенелопе икс“, во кој учествуваат композиторот Никола Коџабашија и дел од музичарите на битол...
Адел очекува бебе
Британската пејачка Адел, која е добитник на осум награди „Греми“ , вчера потврди дека е бремена...
Перформанс „Топење“ на „Скопско лето“
Во 21 часот на плоштадот „Македонија“ ликовниот уметник Борис Петковски ќе го изведе перформансот „Топење“, инициран од ...
Карла Бруни повторно бремена!
Стомачето веќе не може да се скрие - довчерашната прва дама на Франција пак ќе менува пелени...
Сликање пред публика за роденденот на „Галерија 8“
„Ад либитум“ вечерва во МОБ
Концерти, промоција и филм на „Бит фест“
Спорт
(ЕП 2012) Италија стои меѓу Шпанија и бесмртноста
Во финалето в недела „фуријата“ ќе игра за одбрана на европската круна и за освојување на третиот пехар во низа по ЕП 2008 и СП 2010
(ЕП ВЕСТИ) Бејл во Тотенхем до 2016 година
„Овде сум веќе пет години и уживав во секоја минута од натпреварите. Фановите беа фантастични и на овој начин би сакал д...
Тричковски претставен во Бриж
Македонскиот репрезентативец потпиша на три плус една година за белгискиот клуб...
Филип Ивановски две години во Астана
Голгетерот на Вардар и најдобар стрелец в�� Првата македонска лига му се приклучи на поранешниот играч на Работнички, Дим...
Македонија поразена и на втората контролка со Порторико
Македонската кошаркарска репрезентација загуби и на вториот пријателски натпревар на гостувањето кај Порторико, овојпат ...
Иво Карловиќ ги обвини судиите на Вимблдон за „грабеж“
Надал елиминиран уште во второто коло на Вимблдон
 
 
Најнови вести
Време
Скопје, 21°C

Ведро

Сабота
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 17°C

Недела
Сончево
Макс: 35°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

(ИНТЕРВЈУ) Најприроден е патот во кој нема калкулација
„Состојбата во нашата кинематографија е таква што ги насочува младите автори да бидат конформисти“, вели режисерот и сце...
(ИНТЕРВЈУ) По Хрватска, ЕУ ќе се занимава со својот опстанок
„Македонија има проблем со економската стратегија“, оценува Алберт Маес, претседател на Европскиот центар за мир и разво...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3912, 23.06.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Кокино - хепенинг за вечно изгрејсонце
Изгрејсонцето во најдолгиот ден од годината на мегалитската опсерваторија во Кокино, која е датирана во 1800 година пр.н...
Љупка Џундева - Шеесет години по „Фросина“ човек мора да се повторува
И покрај некои критики за вредноста на филмот, за некаква идеолошка наивност, сепак не смее и не може да се премине и да...
Антиб и Пикасо - Радоста на животот што извира од карпите на Медитеранот
Пикасо по кратко време заминува од замокот Грималди, кој по неговиот престој од Музеј на уметноста се нарекува Музеј Пик...
Ана Винтур - Од висока мода во висока политика
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |