Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
15.03.2012, 14:44

Десетина насилници претепаа момчеСедумнаесетгодишно момче од Скопје било претепано од десет непознати напаѓачи, кои се во бегство

Тинејџерот се здобил со повреди и по укажаната лекарска нега е пуштен на домашно лекување. Како што соопшти полицијата, инцидентот се случил во средата околу 21 часот на раскрсницата од улиците „Лазар Трпковски“ и „Ѓорѓи Поп Христов“ кога големата група без повод и причина му се нафрлиле на малолетникот, удирајќи го со клоци и со тупаници.

Освен овој инцидент, полицијата информира за уште два случаи во кои се инволвирани ученици. Четиринаесетгодишно момче од тетовското село Фалише, завчера околу 14 часот било нападнато од двајца ученици во ОУ „Кирил и Методиј“. Инцидентот се случил во дворот од училиштето. Малолетникот бил удрен по лицето со камен. Полицијата повика на разговор двајца 14-годишници и се работи на расчистување на случајот.

Шеснаесетгодишно момче од Скопје се соочува со пријава откако навредувало полицаец во автобус на ЈСП. Во средата околу 7,25 часот, група момчиња гласно пуштале музика во автобусот „53“. Полицаецот ги предупредил да ја намалат музиката и да не ги вознемируваат преостанатите патници. Но, тинејџерот почнал да го навредува полицаецот, по што бил симнат од автобусот. (Г.А.)


Статијата е прочитана 1954 пати.

Испрати коментарНајбогатиот човек во светот доаѓа во Македонија
Српски убиец со години живеел во Охрид под лажен идентитет
Штипјани грабнале 17-годишна девојка
Откажана изградба на „Белене“
Во турски хеликоптер загинаа 16лица
Косово не сака фуснота
Да се урнат сите цркви на Арапскиот Полуостров
Пораст на проституцијата во Атина
Маскирани лица нападнале старец во неговата куќа во штипското село Драгоево
Куќата на Словенец продадена поради неплатени сметки во износ од 124 евра
Трајановски: Скопје ќе биде поделен на квартови и блокови
Отпуштенби сто чиновници во грчкото министерство за развој
Во Охрид уапсен српски државјанин, баран по потерница од Интерпол
Северна Кореја ќе истрела сателит
Одземени возила кои вршеле јавен превоз без дозволи
Шок во семејството на македонскиот Швајцарец
Кривични пријави за тројца предизвикувачи на инцидентoт во автобусот бр. 65 на ЈСП
Попоски – Хаџинасто
Црногорскиот претседател Вујановиќ во посета на Македонија
Лани 6.000 поплаки од потрошувачи
Куршуми најдени крај река
Кој е Македонецот што дивееше во Базел
Венизелос моли да го изгласаат
Карзаи
И Ѕинго со тужба против Бошкоски
Ахмети - Дијалогот всушност е започнување на преговорите со ЕУ
Телата на загинатите деца се враќаат во Белгија
Претседателката на кривичен Неделковска се сели во Врховен
Дијалогот е мост кон пристапните преговори со ЕУ
Во сообраќајка кај Пехчево загина едно лице
Компанијата „Бенетон“ гради текстилен центар во Ниш
Иднината на Македонија е во ЕУ, реформите да продолжат
Воjникот што уби 16 цивили во Авганистан префрлен во Кувајт
ОМД ја поздрави Резолуцијата на ЕП за Македонија
Кавадарци ќе донира за изградба на црквата „Св. Петка“
Филе
Скопје и Атина се притискаат да најдат решение за името
Почнува пристапниот дијалог на високо ниво Македонија - ЕУ
Струја удри дете во училишен двор

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 1°C

Делумно облачно

Сабота
Сончево
Макс: 18°C, Мин: 4°C

Недела
Сончево
Макс: 19°C, Мин: 5°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |