Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Култура
21.12.2011, 12:36

КАФУЛИЊА ВО СКОПЈЕ

АБЦ
02 3063 622
бул.Илинден б.б.

Алка
Ленинова 29
02 3220 411
локација: карши Бастион

Амика
Кеј 13-ти Ноември, ГТЦ кат 1, лок.241
02 3113 488

Ања
Кеј 13-ти Ноември б.б.
02 3161 377

Бариста кафе
ул. 11-ти Октомври 4
076 432 493

Барселона
ул. Македонија 11
02 3225 639

Бастион
Пиринска 43, Дебар маало
02 3223 636
локација: Дебар маало

Бенетон
М.Т.Гологанов 39
070 606 476

Бест Кафе
Димитрија Чуповски 2
070 462 802

Браво
ТЦ Буњаковец 2/7
02 3129 234

Броз кафе
Црвена Вода 4
02 3227 726

Ван Гог
Михаил Цоков 74
023121 876
локација: Дебар маало

Венеција Дива
ТЦ Буњаковец
076423 210

Вулкан
бул.Св.Климент Охридски 46
072 216 535

Галерија 8
Покриена Чаршија 37 лок.19
078 303 490

Гламур кафе
бул.К.Ј.Питу 24-1/10
02 2462 910

Грин кафе
ТЦ Бисер лок.10 сутерен
02 2450 541

Дамар
Стара Чаршија
077 977 007

Деус
Ленинова 22
02 3135 415

Дома
Ленинова 29
078 301 166

Еспресо
бул.Партизански Одреди 39
02 3245 571

Журнал
ГТЦ 2 кат лок.88
02 3115 413

Инсајд
ТЦ Беверли Хилс
075 963 593

Имиџ кафе
Ленинова 33-а
02 3211 640

Ил Кафе Ди Рома
ул. Македонија б.б.
070 363 532

Интермецо
М.Т.Гологанов 65
02 3239 539

Кала
Ленинова 33-а

Калдрма
М.Т.Гологанов 56
02 3213 428

Кафе Ли
Анкарска 23 лок.7
02 3074 569

Фиренца
Плоштад Македонија
02 3233 511

Кафе бар-Кино Карпош
Благоја Давков б.б.
02 3213 515

Кватро кафе
Иван Козаров 53 лок.4
071 853 973

Клуб на новинари-Дуна клуб
бул.Партизански одреди 4
02 3122 443

Коктел бар
ул. Македонија б.б.
02 3233 339

Корзо
Даме Груев 5/3
02 3226 002

��орнер
бул.Св.Климент Охридски 44-а
02 3209 046

Кофи Шоп
ТЦ Соравија 1 кат
02 3129 221

Коцка
ТЦ Лептокарија
02 3066 397

Круг
Наум Наумовски Борче 79
02 3119 447

Кул
ТЦ Бисер
070 225 803

Магор кафе книжарница
бул.Партизански Одреди 21 лок.1
02 3121 027

Ла Кафе
ул: Македонија 27
02 3137 071

Лулу
ТЦ Лептокарија лок.5-б
02 3070 688

Мамас клуб
бул.Св.Климент Охридски 60
02 3239 120

Мартини
ТЦ Лептокарија сек.5, лок.2
02 3061 127

Мај плејс
Орце Николов 93
070 895 413

Плеј кафе
ул. Македонија 6
02 3127 020

Прес кафе
Васил Ѓоргов 33-а лок.4
02 6121 496

Плато
Њу Делхиска 2-4/6
075 512 297

Плаза де Торос
Кеј 13-ти Ноември б.б., лок.65
02 3228 155

Менада
Казанџиска 2
070 256 171

Мистер Џек
бул.Партизански Одреди 3
02 3231 999

МКЦ Клуб и Ресторан
Кеј Димитар Влахов б.б.
02 6090 606

Паб
Никола Парапунов, ТЦ Карпош 4
02 3075 373

Пјаца Либерта
Димитрија Чуповски 24
02 3224 807

Ред кафе
Владимир Комаров 1
02 2465 752

Сектор 909
бул.Св.Климент Охридски 60
075 501 796

Спа-Кафе
Народен Фронт 19 лок.18
02 3224 484

Стар-кафе
М.Т.Гологанов 44 лок.8
02 3214 160

Стоби
ГТЦ приземје анекс три
071 333 889

Студио Ин
Никола Тримпаре 10
02 3126 126

Т-Клуб
ул. Македонија 17
02 3112 193

Тајмлес кафе
ул. Македонија 5
02 3222 666

Тренд
Никола Вапцаров 2/4
02н3132 425

Три
ГТЦ, кат 1
02) 3238 722

Фешн кафе
Кеј 13-ти Ноември с.7 лок.9
02 3121 021

Флуид
ТЦ Лептокарија
02 3062 912

ФМ Кафе
11-ти Октомври 1
070н355 315

Фонтана
ДТЦ Мавровка б.б., сутерен
02н3111 064

Чакра
бул.Партизански Одреди 21
02н3133 033

Чао
ГТЦ анекс 3 лок.6
070 768 454

Шевињон кафе
ГТЦ 1-ви кат
02 3116 356

Љубов
бул.Партизански Одреди 17 лок.5 и 7
02 3232 703

Њујорк
Кеј 13-ти Ноември
077 912 190

Џовани
бул.Партизански Одреди 64
02 3063 228

Џубокс
Орце Николов 99
02 3227 294


Статијата е прочитана 3598 пати.

Испрати коментарХОТЕЛИ ВО СКОПЈЕ
МУЗЕИ ВО СКОПЈЕ
ТЕАТРИ ВО СКОПЈЕ
КНИЖАРНИЦИ ВО СКОПЈЕ
КИНА ВО СКОПЈЕ
РЕСТОРАНИ ВО СКОПЈЕ

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 12°C

Обилни врнежи

Четврток
Делумно облачно
Макс: 20°C, Мин: 7°C

Петок
Сончево
Макс: 22°C, Мин: 6°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (5)
Владетелот и совладетелката често не беа на „иста бранова должина“. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Волшебните „Дед кен денс“ утревечер во Солун
Концертот на „Дед кен денс“ во нашата најблиска културна дестинација е предизвик и за голем број македонски фанови...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |