22 Отворен базенот во Карпош
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
14.01.2013, 15:49

Отворен базенот во Карпош

Базенот во рамки на спортскиот центар „Борис Трајковски“ од денеска повторен е отворен за посетители. Во изминатиов период тој не функционираше поради редовно годишно сервисирање.

Од спортскиот центар информираат дека е извршена генерална дезинфекција и дезинсекција во објектот, а променета е и водата во базенот.

Како и досега, така и од денеска базенот ќе работи од 8 часот наутро до полноќ. Во период од 17 до 21 часот тој е резервиран за користење на пливачките клубови и другите субјекти кои го резервираат базенот за свои потреби. Во сите останати периоди од денот тој е на услуга на рекреативците. Билет за користење на базенот чини 200 денари.
Статијата е прочитана  пати.


Испрати коментар

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 2°C

Магла

Вторник
Облачно
Макс: 9°C, Мин: 3°C

Среда
Локални грмотевици
Макс: 11°C, Мин: -2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (50)
Вдовицата на Тито стана обична граѓанка
Звукот треба да го инспирира слушателот
„Самата наративност на музиката дозволува апсолутно индивидуално доживување“, вели перкусионистот Гоце Наумов, член на г...
Непростливи неправди на „Оскарот“
Американската академија на филмски уметности никогаш им го нема доделено „Оскарот“ на легендите на филмот, како Алфред Х...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |