Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
22.05.2012, 14:10
Анастасија Богдановски 56. во Европа на 100 м слободноЕдинствениот учесник од Македонија на шампионатот го освои првото место во својата квалификациска група со време од 59,70 секунди, но тоа е далеку од олимписката норма 56,48 сек

Анастасија Богдановски го освои 56. место во конкуренција на 61 пливачка на 100 метри слободно на Европското првенство во унгарскиот град Дебрецин. Единствениот учесник од Македонија на шампионатот го освои првото место во својата квалификациска група со време од 59,70 секунди, но тоа е далеку од олимписката норма 56,48 сек.

До крајот на првенството Богдановски (19) ќе настапи в петок на 200 м слободно и в сабота на 50 м слободно. Таа живее во Њу Џерси, САД, и е македонска рекордерка на 50 и 100 метри слободно. (Р.Д.)

Статијата е прочитана 281 пати.

Испрати коментарМајами на една победа до финалето на Истокот
Холандија потклекна пред македонските надежи
Вардар на роденденска прослава во Кишињев
Ананд експресно израмни против Гелфанд
Косово може да игра пријателски средби
(ФОТО) Тренинг во ватерполо услови на А-тимот
Антиќ со Олимпијакос поведе во грчкото финале
Оклахома во финалето на Западот
Надал си го врати трофејот во Рим од Ѓоковиќ
Монпелје прв пат првак на Франција
Сан Антонио ги збриша клиперси
Пандев - Овој Куп ми е најдраг
Русија светски шампион во хокеј на мраз
Камерон „му пресуди“ на Тери
Пандев со Наполи ја освои четвртата Куп титула во Италија
Вардар Про го освои ракометниот Куп на Македонија
Челзи е сензационален победник во Лигата на шампионите

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 16°C

Облачно

Среда
Обилни врнежи
Макс: 20°C, Мин: 9°C

Четврток
Локални грмотевици
Макс: 24°C, Мин: 12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |